Magazín Legalizace #65

Konopná legislativa v ČR potřebuje změnu. Za snahu o léčbu konopím pyká mnoho nemocných a v novém čísle vám přinášíme další z jejich příběhů. Nepřiměřené tresty přijdou nesmyslné i známému novináři Jindřichovi Šídlovi, se kterým šéfredaktor Robert Veverka vedl diskuzi o kritickém myšlení (nejen) v politice. Může lepší mediální výchova pomoci i racionální regulaci drog? Důsledkům nerozumných restrikcí využití psychedelik se věnujeme v článku “Papíry na hlavu”. Řada odborníků se přitom přiklání k tomu, že by drogy měly být legální. Jedním z nich je i lékař Carl Hart. Jaké k tomu má důvody? V novém čísle už tradičně nechybí ani články o pěstování, tipy na konopné produkty a čerstvé informace o legalizaci ve světě. Předplatitele našeho magazínu potěší dárek v podobě hned dvou semínek – Sweet Amnesia Haze XL Auto od Sweet Seeds a Skywalker Haze od Dutch Passion. Ještě Legalizaci neodebíráte? Objednejte si předplatné a těšte se z lepší ceny i pravidelných výhod.

Nákupem a držením semen rostliny rodu konopí se podle obecně závazných právních předpisů České republiky nedopouštíte porušování práva. Upozorňujeme však, že byste nikdy neměli pěstovat rostliny konopí v rozporu s obecně závaznými právními předpisy, zejm. zákonem 167/1998 Sb. a zákonem č. 40/2009 Sb.


Ochutnávka z nového čísla

Jindřich Šídlo: Neberte drogy. Neberte lidem drogy!

Novinář, komentátor a moderátor pořadu Šťastné pondělí s námi promluvil nejen o nezávislosti a důvěryhodnosti médií, ale i o divokých devadesátkách.

Konopí a sport: pro a proti

Sportovci, odborníci na fitness a lékaři vyvracejí mýty a upřesňují fakta: v něčem milovníky konopí potěší, v něčem nikoli.

Konopný pacient v pytli

Sice mu umožnili konopnou léčbu i ve výkonu trestu, ale za tutéž léčbu svépomocí si má odsedět osm let. Dopis z vězení.

Papíry na hlavu

Jaká rizika hrozí v případě, že jde skutečně o LSD – a jaké jsou varovné signály, jde-li o nějakou pofidérní náhražku? Pozor na městské legendy.


A to není vše…

Samoléčící se samopěstitelé 05
Slovensko: Tráva v utajení
Proč by všechny drogy měly být legální
Ze světa legalizace: Nižší ceny a vyšší zisky v Kanadě
Uživatelky drog potřebují pocit bezpečí
Odkazujeme: Konference ICBC se vrací do Německa.
Vaporizér v testu 10: Xmax Starry 3.0
Growreport: Sladký obr
Growreport: Zelené palivo
Growreport: Sušenky z Barcelony
Ekologické dopady pěstování konopí
Konopný textil jako návrat k udržitelnosti
Posvátná psychedelie
Půlstoletí bez Jima
Egon Bondy: Šifra mistra Fišera

Zpravodaj IACM, Flashback: Ze světa (nejen) konopí, Právní poradna, Poezie, Rami z Jižáku, Manky, Konopný trh, HempToday, komiks Battery Head, Za málo peněz hodně muziky, Edice Legalizace a Soutěž s Legalizací!


Legalizace č. 65 je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.


Legalizace č. 64 je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

POŠLI TO DÁL
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno