Malajsie zabavila rekordní dvě tuny metamfetaminu na rekreační lodi. Pašerák se snažil před hlídkou uplavat

Rekordní dvě tuny metamfetaminu v hodnotě více než 26 milionů dolarů (asi 566 milionů Kč) se podařilo zabavit na lodi plující u břehů Malajsie. Informoval o tom v neděli malajsijský úřad pro námořní bezpečnost (MMEA), podle nějž jde o největší úlovek metamfetaminu za 15 let existence úřadu.

Malajsie v posledních letech zabavila několik rekordních zásilek metamfetaminu, které byly podle úřadů součástí mnohamiliardového nelegálního obchodu s drogami, jenž se odehrává mezi Austrálií, jihovýchodní Asií a Čínou. Zatím není jasné, odkud pocházela poslední zabavená dodávka drogy, ani kam směřovala, uvedla agentura Reuters.

Hlídka malajsijského úřadu našla drogu na rekreačním plavidle, které se podezřelým způsobem pohybovalo na moři v okolí ostrova Penang. Na palubě byl 26letý muž z Malajsie, který odmítl na výzvu hlídky zastavit. Následovala honička, která skončila, když muž skočil do vody a marně se pokusil uplavat pryč. Metamfetamin byl na lodi ve 130 pytlích maskovaných jako balíčky čínského čaje.

Metamfetamin je vysoce návyková syntetická droga, která je místně známá jako speed, shabu či yaba; ve střední Evropě pak nejčastěji jako pervitin. Pro pašeráky drog, které soud shledá vinnými, malajsijské zákony stanovují trest smrti.

Zdroj: lidovky.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno