Marihuana bude v Uruguayi legální i jen pro zábavu. Gram za 30 Kč

Výsledek obrázku pro uruguay legalizace.cz

Další země světa ustupuje od dosavadní represivní politiky boje proti drogám. Od července bude Uruguay prodávat v lékárnách marihuanu k rekreačnímu užití. Cena za gram bude v přepočtu zhruba třicet korun za gram, píše britská BBC.

V době, kdy sice Česko oficiálně povolilo alespoň medicínské užívání konopí některým pacientům, ale reálně konopí dostupné není a navíc jeho cena dosahuje až 300 korun za gram, boří jihoamerická Urugauy už úplně jiné hranice.

V roce 2013 přijala Uruguay zákon o legalizaci konopí. Teď ho uvádí do praxe – od července bude v tamních lékárnách možné koupit konopí zcela legálně – a to jen pro rekreační užití. Navíc bude konopí proti například cenám na oficiálním i černém českém trhu řádově desetkrát levnější. Za gram konopí Uruguayci zaplatí v přepočtu zhruba jen třicet korun.

„Canabis začneme v lékárnách prodávat v červenci,“ potvrdil prezidentský poradce Juan Andres Roballo na tiskové konferenci. Zájemci o marihuanu se budou muset zaregistrovat a mohou pak měsíčně nakoupit 40 gramů konopí, tedy více než gram na den.Výsledek obrázku pro uruguay legalizace

Jste pro úplnou legalizaci marihuany v Česku?

Ano – kouřím/kouřil jsem ji někdy:

 Ano – i když ji neužívám:
 Ne:
 Nevím:
 
Hlasovalo 4492 lidí.

Kromě toho se Uruguay rozhodla lidem umožnit, aby si pěstovali konopí doma nebo se dokonce zapojili do společného pěstování. Že jde o ústupek veřejnosti a nikoli o peníze a obchod, potvrzují hlasy některých skeptických lékárníků, kteří pochybují, že by na prodeji marihuany s pevně stanovenou nízkou cenou vydělali.Prodávaná marihuana bude pocházet ze státních farem a polí. Vláda nepředpokládá nijak velkou „lavinu uživatelů“.

 

Zdroj: tn.nova.cz
 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno