Marihuana by se měla prodávat v obchodech jako alkohol

[singlepic id=890 w=100 h=80 float=left]Přední britský lékařský časopis British Medical Journal publikoval článek, v němž profesor z univerzity v Melbourne navrhuje, aby se marihuana prodávala stejně jako alkohol nebo cigarety. Bude to prý bezpečnější.
Zákaz konopí totiž podle Robina Rooma rozšiřuje násilí spojené s drogami, protože zločinecké skupiny bojují o jeho vyšší cenu. Nezákonný trh s drogami navíc nedokázal zastavit ani rekordní americký rozpočet určený na boj proti drogám. Spojené státy na něj v roce 2002 vyhradily osmnáct miliard dolarů, což je osmnáctkrát víc než v roce 1981.

Roste zároveň i počet zatčení v souvislosti s překupnictvím. V roce 1990 zatkla americká policie 350 tisíc lidí, v současnosti je jich ročně zhruba 800 tisíc.

V článku v časopise British Medical Journal profesor Robin Room píše: „Jako nejrůznější vlády kontrolují a regulují prodej alkoholu, měly by se stejně stavět i ke konopí.“ Navrhuje stejné řešení, jaké zvolili v Kanadě nebo skandinávských zemích – zavést specializované a dobře kontrolované obchody, v nichž se dnes prodává alkohol, a přidat k němu ještě konopí.

Autorka: Zdena Dvořáková

Zdroj: www.tyden.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno