Marihuana dokáže zastavit virus HIV, tvrdí vědci

 

Látka THC, která je obsažena v marihuaně, pomáhá u lidí s nemocí AIDS. Konkrétně podporuje chuť k jídlu a tlumí chronické bolesti. Výzkumy naznačují, že by rostlina mohla zastavit šíření nemoci samotné.

Studii provedla univerzita v americké Lousianě a napsala o tom pro odborný lékařský magazín Výzkum AIDS a lidských retrovirů. Sedmnáct měsíců vědci sledovali účinky látky THC na šimpanzích, kteří byli nakaženi zvířecí formou zhoubného viru.

U některých jedinců se zpomalil vývoj viru a to hlavně v oblasti dutiny břišní. Vědci poznamenávají, že marihuana pomáhá i bojovat s nemocí AIDS v pokročilém stádiu, kdy je lidské tělo naprosto bez imunity.

Minulý rok onkologové z Velké Británie přišli na to, že marihuana pomáhá s léčbou leukémie. Látka THC totiž zabíjí rakovinové buňky a tím pomáhá s regenerací organismu. Informaci o tom přinesl web Huffington Post.

 

Zdroj: tv.nova.cz, odkaz na studii zde.

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno