Marihuana se v Kalifornii pěstuje ve velkém, lidem vadí zápach

Už v říjnu začne v Kanadě oficiálně platit zákon legalizující užití marihuany pro rekreační účely, a zatímco vidina legální cesty, jak si pomocí konopí zpříjemnit život, přiláká jistě velké množství zájemců, liberalizace může pokročit také v NHL.

Obyvatelé kalifornského městečka Carpinteria si stěžují na zápach marihuany, kterou mohou lidé volně pěstovat na svých farmách. Největší zápach cítí ve večerních hodinách a před úsvitem. Informoval o tom server The Independent.

„Nechceme cítit zápach marihuany. Chceme čerstvý vzduch,“ stěžuje si 73letý bývalý zástupce šerifa Xave Saragosa. V oblasti bydlí od mládí a kousek od jeho domova se nachází farma, kde se marihuana pěstuje. Dodává, že jeho žena nemůže večer spát, protože ji zápach nutí ke kašli. Aby zamezili pronikání výrazného odéru do svého domu, vyzkoušeli už několik způsobů. Zavírali okna a dveře dole utěsňovali polštáři. Ani jedno však nepomohlo.

Osmdesátiletá Toni Stuartová, bydlí kousek od pláže, kam se zápach nedostane. I přesto se ale obává, že to postupně „otráví“ náladu celé tamní komunity: „Nechtěla bych, aby se z Carpinterie stalo hlavní město marihuany v Jižní Kalifornii. Líbí se mi to tak, jak to je. Tiché, skromné, plážové město.“

„Pokud chtějí lidé pěstovat konopí místo květin nebo avokáda, tak je to jejich věc. Ale musí brát ohled na své sousedy,“ tvrdí nekompromisně. Městečko Carpinteria se nachází necelých 140 kilometrů od Los Angeles, je to oblast proslavená nejen svými plážemi, ale také kvalitním vínem a mírným klimatem. Od nového roku, kdy došlo k legalizaci marihuany, evidují úřady v této lokalitě zhruba 800 udělených licencí pro pěstování, což je nejvíce v celém státě.

Kalifornie si odhlasovala legalizaci marihuany už před dvěma lety. Je  ovšem na jednotlivých krajích a městech, které definitivně rozhodují o tom, zdali se u nich může tato rostlina pěstovat, distribuovat nebo prodávat.

Zdroj: tyden.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno