Mastičkář (24) měl 100 rostlin konopí a 300 lysohlávek: Odsedí si osm let

Pěstoval konopí a sbíral halucinogenní houby. Příštích osm let za to Jan Krátký (24) ze Znojemska stráví za mřížemi. Tvrdil, že se přírodními prostředky léčil.

Drogového deliktu se dopustil tím, že na zahradě rodičů vypěstoval před třemi roky víc než sto dvoumetrových rostlin konopí. Policisté pak u něj při domovní prohlídce objevili ještě 300 lysohlávek. Mladý muž tvrdil, že vše má pro vlastní potřebu pro léčebné účinky rostlin.

„Z rostlin jsem si vyráběl mastičky, trpím několik let atopickým ekzémem a konopí mi pomáhalo více než léčiva, která jsem dostal od doktora na předpis. Párkrát do měsíce, když jsem věděl, že nebudu řídit, jsem si pak na odreagování i zakouřil,” uvedl Krátký. Státní zástupce ale kontroval, že množství, které policisté našli, by nezvládl zkonzumovat, ani kdyby marihuanu kouřil celý život.

U krajského i vrchního soudu následně vyvázl s trestem 4,5 roku. S tím ale nesouhlasil žalobce a podal dovolání k nejvyššímu soudu. „Vázáni právním názorem nejvyššího soudu jsme dnes museli rozhodnout tak, že jsme nově vyměřili trest na hranici spodní sazby, což je osm let. Pro trest pod hranicí, jak byl stanoven původně, podle nejvyššího soudu nejsou podmínky,“ sdělil mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik.

Zdroj: ahaonline.cz

4 KOMENTÁŘŮ

  1. No, takze dostane vic, jak zavrazdu. Zvracenost pmn stejna jako upalovani carodejnic ve stredoveku. Stat nema pravo diktovat zpusob lecby, individualni rozvoj.

  2. Už starší případ, ale možná někdo pamatujete Bulavu. Jestli se nepletu tak nějak před 15 lety jel ožralej, 130km/h ve městě, bez světel a zabil 3 policajty. Dostal 3 roky. V tyto případy by měl jít sedět i soudce!

  3. Je nám z toho na zvracení, Velebnosti!
    S pozdravem Bůh s vámi se loučí Karel Haniel, Léčitel

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno