MDMA – Assisted Psychotherapy | 24. 3. 2019, BRNO

Osobní zkušenost válečného veterána, který si prošel posttraumatickou stresovou poruchou (PTSP) v rámci další z pravidelných přednášek České psychedelické společnosti. 

Seržant Jonathan Lubecky je kompletně ochrnutý válečný veterán, který sloužil v Iráku 2005-2006. Jeho služba byla u námořní jednotky US jako KC-130 mezi 1995-1999. Po tragédii 11.9.2011 se seržant připojil k artilerii Národní gardy Severní Karolíny,a podstoupil trénink letového důstojníka.

Lubecky se připojil k výsadku v Baladu (Irák) jako člen Bravo B, 5/133 FAR. Po příletu byl zařazen k detailní hlídce jako odstřelovač. 23. 3. 2006 v ranních hodinách se jeho život změnil navždy. Mina z minometu dopadla blízko Jonathana. Jonathan upadl do bezvědomí a exploze mu způsobila trvalé poškození mozku, což však nebylo okamžitě zřejmé. Po návratu domů začaly Seržantovi Lubeckému noční můry a flashbacky. Vyvinula se u něj posttraumatická stresová porucha (PTSP), navíc komplikovaná mozkovou příhodou. Jeho PTSP vyústila v pět pokusů o sebevraždu. Roku 2009 byl ze zdravotních důvodů odvolán z armády.

Po jeho posledním pokusu o sebevraždu, nemajíc už co ztratit, se Jonathan zapsal ke klinickým pokusům v nové terapii. Terapie mu změnila náhled na sebevraždu, o 50 % snížila projevy PTSP a dramaticky snížila jeho deprese. Seržant se byl schopen vrátit do normálního života, znovu se propojit s lidmi okolo něj a dokonce se oženil. V roce 2015 graduoval na univerzitě s červeným diplomem v oboru se zaměřením na mezinárodní politiku a vojenské záležitosti.

Od té doby se aktivně zapojil do několika politických kampaní na národní a mezinárodní úrovni a činil se jako ředitel Sen Rand Paulových Národních Veteránů při jeho prezidentské kampani. Momentálně je součástí MAPS v pozici pro veterány a vládní aféry. Seržant Lubecky žije v Charlestnu se svou ženou a dítětem.

PŘEDNÁŠKA PROBĚHNE V ANGLIČTINĚ.
………………………………………………………………………
Kdy: 24. 3. 2019
Kde: ArtBar 2. pád, Brno
Vstupenky k dostání zde. 
144 Kč dospělý
122 Kč student / senior
99 Kč člen CZEPS / člen klubu Legalizace
Grafika: Jõ Aha

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno