Microdosing šalvěje věštecké a potenciál terapeutického využití | 1. 2. 2018 | Brno

1. února se v Brně uskuteční přednáška Mgr. Martina Malce o netradičním využití šalvěje věštecké. Užívání šalvěje či salvinorinu A na Západě většinou sestává z kouření potencovaných extraktů listů s několikanásobně zesílenou koncentrací salvinorinu A, naproti tomu tradiční mazatécké ceremoniální užívání se provádělo a provádí s čerstvými listy a formou žvýkání či užívání šťávy. Kouření extraktů mnohdy vede k nepříjemným a disociativním stavům, které jsou natolik abstraktní a z „jiného světa“, že je velmi těžké z nich něco vytěžit do běžného života, Mazatékové takové užití ani nedoporučují a jedná se o podobnou analogii, jako listy koky vs. kokain a crack.

Martin Malec několik let experimentoval s velmi nízkými dávkami (cca 0,1 g) této látky podávanými sice ve formě kouření, ale neupravených listů. Kombinoval je s praxí hatha jógy, meditací, a zejména technikami čchi-kungu a tchaj-ťi čchüan. Šalvěj mu umožnila prohloubit praxi a naučit se věci, které by bez ní nezvládl. Domnívá se, že v takových kontextech může být šalvěj unikátním lékem s velkým potenciálem pomáhat, a některé současné vědecké studie se zdá, že to začínají potvrzovat. Přednáška představí tradiční Mazatécký kontext, srovnání s moderním „psychonautstvím“, přehled současných odborných poznatků i řadu osobních zkušeností.

Bio
Martin Malec vystudoval magisterskou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně v roce 2013. Několik let praktikoval čchi-kung a tchaj-ťi čchüan, asi 10 let následuje spirituální cestu atijány-dzogčhenu, je linuxák, od roku 2013 se zajímá o kryptoměny, dále je vášnivý zahrádkář, spoluzakladatel České psychedelické společnosti a jeho první psychedelická zkušenost vůbec byla v roce 2007 s šalvějí věšteckou, která ho fascinovala a od té doby se o ni zajímá po všech stránkách.

…………………………………………………………………

Kdy: 1. 2. 2018
Kde: BURANTEATR
Sokolský Stadion, Kounicova 20, Brno
Vstupenky: členové CZEPS: 70,-
studenti: 99,-
dospělí: 130,-
Sledujte FB událost

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno