Million Marihuana March

Million Marihuana March je každoroční demonstrace a happening za legalizaci konopí, jež se pravidelně konají ve stovkách měst po celém světě. Cílem akce je nejen poukázat na zastaralou a neefektivní legislativu konopí, ale nabídnout i možná řešení a představit možnosti využití této mimořádné rostliny v mnoha odvětvích průmyslu. Součástí tohoto globálního protestu je i pražský průvod a následný kulturní happening, jehož konání bylo v roce s ohledem na situaci kolem pandemie Covid-19 odloženo na neurčito.

Odkazy na mezinárodní stránky

Million Marihuana March, setkání na vyjádření nesouhlasu s kriminalizací konopí, začala v roce 1999 a od té doby se uskutečnila již ve více než 485 různých městech po celém světě. Občas i pod místními názvy jako např.: World Cannabis Day, Cannabis Liberation Day, Global Space Odyssey, Ganja Day, J Day a další.

……………………………………………………………………………………………………………

Archiv akce

23. ročník demonstrace za legalizaci konopí

Průvod městem začne v sobotu 5. 9. 2020 ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze, odkud se za hudebního doprovodu vydáme centrem města, abychom nenásilně, avšak hlasitě projevili nesouhlas s kriminalizací konopí a jeho uživatelů.

Ohlášená trasa průvodu zde >>>

V rámci mimořádných opatření ke zmírnění dopadu epidemie koronaviru platných od 1. září 2020 se účastníkům doporučuje mít během akce zakrytý nos a ústa rouškou, maskou, šátkem nebo šálou.

Happening a Greenfest na Střeleckém ostrově

Odpolední kulturně vzdělávací happening se letos uskuteční v rámci ekofestivalu Greenfest, který se od pátku 4. 9. 2020 koná na Střeleckém ostrově. Součástí festivalu jsou stavitelské workshopy, přednášky, promítání filmů, konopná poradna magazínů Legalizace a Konopí, doprovodný program pro děti a pestrý hudební doprovod.

Sobotní program na hlavním pódiu:

  • 15:00 – 15:15 Anatol Svahilec – slamer a politický aktivista – zahájení happeningu
  • 15:15 – 17:30 MessenJah, Cocoman, Dr Kary, Dorsey & Selector Boldrik
  • 17:30 – 19:00 Dj IA
  • 19:00 – 20:30 Dj Mikkim
  • 20:30 – 21:50 Dj Voita

Vstup na festival Greenfest je dobrovolný. Počet návštěvníků je z důvodu mimořádných opatření ke zmírnění dopadu epidemie koronaviru omezen na 1000 osob.

Besedy v Paláci Žofín na Slovanském ostrově

V sobotu od 13:00 do 18:00 proběhne v malém sále v přízemí Paláce Žofín odborná beseda o současné legislativě, která zakončí soubor přednášek odborníků na téma konopí a udržitelnost ekologického zemědělství, stavitelství, potravinářství a dalších průmyslových odvětví. Celé pásmo přednášek bude přenášeno živě na internetu a archivováno.

13:00 – 16:00 pásmo přednášek:
– Pavel Kubů / Kopac / Léčba konopnými produkty ve zdravotnické praxi
– Hanka Gabrielová / CzecHemp / Potenciál konopí v zemědělství a průmyslu
– Tomáš Rohal / Bohempia / Konopné vlákno do oblečení a textilu
– Honza Bešík / Mabeko / Konopí jako ideální stavební materiál

16:30 odborná beseda:
Jindřich Vobořil – odborník na drogovou problematiku, bývalý protidrogový koordinátor
Rita Kočárová – výzkumnice terapeutického seberozvojového potenciálu psychedelik
Robert Veverka – předseda spolku Legalizace.cz, expert na reformu drogové politiky
Jana Michailidu – vedoucí expertního týmu Návykové chování v České pirátské straně

Besedu moderuje: Zdeněk Strnad

Vstup do Paláce Žofín je zdarma, počet návštěvníků je omezen maximálně na 130 osob. Pokud chcete mít jistotu, že se do sálu dostanete, prosím rezervujte si počet míst zde >>>

Afterparty v Cross Clubu na MMM Café Stage


Máte zájem o stánek na akci v příštím roce? Vyplňte, prosím, formulář zde. 
Chcete se aktivně zapojit do příprav? Hledáme dobrovolníky.