Million Marihuana March

Million Marihuana March je každoroční celosvětová demonstrace příznivců konopí konaná v desítkách měst na celé planetě. Zahrnuje pochody, shromáždění, koncerty, festivaly, diskuse, přednášky a další osvětové a informační akce. Účastníci diskutují, baví se a vzdělávají v oblasti drogové politiky. Setkání na vyjádření nesouhlasu s kriminalizací konopí začala v roce 1999 a od té doby se uskutečnila již ve více než 485 různých městech po celém světě. Občas i pod místními názvy jako např.: World Cannabis Day, Cannabis Liberation Day, Global Space Odyssey, Ganja Day, J Day a další.

Million Marihuana March 2019 | 4. května v Praze

Další ročník pražské demonstrace a happeningu za legalizaci konopí se uskuteční 4. května 2019. Cílem akce je nejen poukázat na tristní legislativu týkající se konopí, ale nabídnout i možná řešení a upozornit na využití této mimořádné byliny k léčbě a v průmyslu.

Pomozte nám o akci informovat sdílením události na Facebooku.

Demonstrace začne tradičně ve 12:30 na Karlově náměstí v Praze, odkud se za hudebního doprovodu vydají tisíce podporovatelů centrem města, aby nenásilně, avšak hlasitě projevili nesouhlas s kriminalizací konopí a jeho uživatelů.

Odpolední kulturně vzdělávací happening nabídne nejen politickou diskuzi, přednášky a zajímavé workshopy, ale i bohatý kulturní program na několika pódiích, neziskový sektor a program pro děti. Na happeningu se v rámci konopného trhu představí čeští i zahraniční výrobci konopných produktů z oblasti potravin, nápojů nebo textilu. Happening se bude konat od 14. do 22. hodiny a vstup je jako každý rok zdarma. Více informací o programu už brzy.

Chcete se aktivně zapojit do příprav happeningu? Hledáme dobrovolníky. Přidejte se k nám a podpořte změnu!


Odkazy na mezinárodní stránky