Muž pěstoval a prodával konopí, mast rozdával. Dostal pět let vězení

Na pět let do věznice s ostrahou poslal soudce pardubického Krajského soudu Jana Mrazčinského, který od ledna 2015 do listopadu 2017 v Přelouči a jejím okolí pěstoval konopí. Marihuanu prodával. Nyní musí podstoupit také ambulantní protitoxikomanické léčení.

Mrazčinský ve svém přeloučském bytě ve dvou stanech pěstoval nejméně 21 rostlin konopí, které následně sklidil, usušil a zpracoval. Další rostliny pěstoval na poli v okolí místní části Klenovka.

Řízky rostlin stejně jako samotnou drogu pak prodával. Vyráběl také konopnou mast, kterou pak podle svých slov rozdával.

„Dělal jsem ji z vazelíny, kterou jsem si v lékárně vyzvedl na poukázky od zaměstnavatele. Takže jsem za ni nic nechtěl. Nepotřebuju kelímky, ty mi dávali rodiče od pomazánkového másla,“ uvedl souzený muž.

Odsouzený je za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, zčásti ve stádiu pokusu.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu, obžalovaný trest po poradě s obhájcem přijal.

Zdroj: idnes.cz

 

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Zkuste nekomu potrebnemu nabidnout ucninny lek, a jeste zadarmo? To je u nas horsi nez vrazda…. (napourava to system- snizuje to zisky farmaceuicko-pravnickych mafii z nefunkcnich podvodnych placeb…)

  2. Zločin je dát někomu za tohle 5 let na tvrdo, dealeři co prodávaj perník na Václaváku nedostanou ani podmínku. 5 let se kolikrát nedává ani za vraždu. Tohle by se mělo hodně zmedializovat, aby chudák pěstitel dostal alespoň podmínku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno