Muzejníci lákají na konopné pivo i pagáče

Bohatý program pro dospělé i děti nabídne Konopný den, který se koná nadcházející sobotu 26. října od 15 hodin na vsetínském zámku. Cílem pořadatelů z Muzea regionu Valašsko je zbořit některé zažité mýty o konopí a ukázat ho jako široce využitelnou rostlinu budoucnosti. Akce navazuje na muzejní výstavu Konopí, kterou je na zámku k vidění do 10. listopadu.  

Na výstavě Konopí a Konopném dni na vsetínském zámku se návštěvníci dozvědí, že konopí rozhodně není jen droga, ale nesmírně užitečná rostlina, která měla i v minulosti velmi bohaté využití. | Foto: Jiří Koňařík, Muzeum regionu Valašsko

Konopný den i výstava se zaměřují na konopí technická s účinnou látkou CBD, jež nemá psychoaktivní účinky jako THC obsažené v marihuaně, a které je velmi prospěšné v různých oblastech. „Konopí nás může léčit, šatit, živit i zahřát. Dá se z něj dokonce postavit dům nebo vyrobit plast,“ nastínila jedna z kurátorek výstavy Barbora Sasáková.

Na programu Konopného dne jsou přednášky o konopí, jeho historii, léčivých účincích či využití v průmyslu, dále dílny zaměřené na zpracování konopí, kroucení provazů, výrobu konopných panenek či dekorací nebo komentované prohlídky výstavou Konopí.

„Z konopí bude i občerstvení. Ochutnáte konopné pivo, kávu, čaj, dezerty či pagáče. Rozhodně se nemusíte bát, že půjde o nějaké zakázané produkty. Technické konopí není nebezpečné, a jak třeba sami zjistíte, nápoje a potraviny z něj jsou velmi chutné a především zdravé,“ láká druhá z dvojice kurátorek Milada Fohlerová, podle níž už staří Valaši věděli, že konopí je velmi prospěšná a mnohostranně využitelná rostlina.

Zdroj: valassky.denik.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno

Buďte stále v obraze!

Chcete, aby vám každý týden přistály nejnovější zprávy ze světa legalizace až do schránky? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.
Nikdy neposíláme reklamu.