Neuvěřitelné svědectví z LIDLU: Pobláznění Pražané skupují palety banánů. Doufají, že v krabicích najdou drogy

Šílenství. Jinými slovy nelze pojmenovat, co se v posledních desítkách hodin děje v našem hlavním městě, zejména v obchodech společnosti LIDL.

 V zásilce banánů pro supermarket na pražské Zbraslavi se v pátek našlo více než sto kilogramů kokainu. Jedná se o největší zásilku v české historii, navíc nalezenou náhodně. Při volném prodeji na ulici by podle Národní protidrogové centrály dovezená droga stála až miliardu korun. Pravděpodobně však nebyla určena pro český trh. Zásilka banánů, obohacená o drogy, přišla z Kolumbie. Pokud jde o samotný způsob transportu mezi banány, nejde o nic neobvyklého.

Drogy se z Latinské Ameriky do Evropy často posílají se zbožím, které se rychle kazí – v ovoci, zelenině či mražených rybách. Kontejnery se totiž kontrolují rychleji a často i méně důkladně. Vzhledem k tomu není podle Jakuba Frydrycha možné dát do jednoznačné souvislosti pražský nález s objevem dalších 80 kilogramů kokainu v Paříži. „Směrů, ze kterých se k nám dostává kokain, je mnoho,“ poznamenal ředitel Národní protidrogové centrály.

Následky silné medializace vedly nejen k vtipům, že LIDL už je jako SAPA, největší vietnamská tržnice v zemi, ale především ke zvýšenému prodeji banánů. Jak na sociální síti potvrdilo hned několik zaměstnanců prodejen, průměrný prodej stoupl o jednu paletu, tedy stovky kilo banánů. „Lidi asi čekají, že v nich něco najdou stejně jako v Kinder vejci,“ glosoval jeden ze zaměstnanců.

Tiskové oddělení obchodního řetězce LIDL samozřejmě mlčí. Na jeho stránkách najdete pouze tiskové zprávy z března. Aktuálního nic. Jakoby se nechumelilo, že ano…

A Češi, ty „smějící se bestie“, už od včerejška pilně jako včelky vyrábějí nejrůznější vtipné fotokoláže, aby pobavili sebe i své kamarády.

A na serveru Jenprace.cz, kde jsou reálné nabídky zaměstnání, se objevil inzerát tohoto znění:

Brigáda: Výpomoc v oddělení ovoce
Hledáme 10 schopných lidí do supermakretů Lidl v Praze.
Náplň práce:
kontrola kvality banánů
nákup banánů (něco jako mystery shopping)
odvoz banánů na předem dohodnuté místo (může se přůběhu brigády měnit)
Nabízíme:
velice zajímavé finanční ohodnocení
v případě zájmu výplatu v naturáliích
peníze na ruku
Požadujeme:
spolehlivost
ochotu učit se novým věcem
umět rychle utíkat
V případě zájmu mne kontaktujte. Vždy uveďte lokalitu nejbližší telefonní budky u vašeho bydliště. Více informací s dozvíte následně právě tam.
Děkuji
Don Leo (pro přátele Heisenberg)

 

Zdroj: krajskelisty.cz, text: Zdeněk Svoboda

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno