Nová studie dokazuje, že THC užívané v malém množství má kardioprotektivní účinky

[singlepic id=1496 w=100 h=100 float=left]V odborném žurnálu Biochemical Pharmacology budou v brzké době publikovány výsledky právě skončeného izraelského výzkumu, během něhož bylo myším nitrožilně aplikováno THC. My se s vámi o ně podělíme již nyní.

Odborníci z Výzkumného centra kardiologie v Tel Avivu zkoumali účinky jedné injekce s velmi nízkým obsahem (0,002 miligramu) THC na myších před tím, než u nich byla uměle vyvolána ischemie (nedostatečné prokrvení orgánů jako důsledek zužování tepen).

Ukázalo se, že THC představuje bezpečný a účinný prostředek, který snižuje poškození srdce při infarktu myokardu (srdeční mrtvice), při kterém dochází k akutnímu přerušení krevního zásobování části srdce.

V závěru studie se píše: „Náš výzkum přináší nové důkazy o tom, že i extremně nízké množství THC – takové, které nemůže mít žádné psychoaktivní účinky – pomáhá chránit srdce a tělo před následky ischemických chorob. THC by mohlo být využíváno jednak jako preventivní prostředek před různými zákroky, které jsou pro srdce náročné, jako například bypassy, operace chlopní, svalů a věnčitých tepen. Pokud budou výsledky dalších výzkumu také pozitivní, bude možné využívat THC i jako následnou léčbu po různých srdečních onemocněních.“

 

Překlad: Lukáš Hurýsek

 

Zdroje:  norml.org a PubMed.gov

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno