Nyx Lopez: Šamanská cesta psychedelická | Praha, 18. 11. 2019

Cesta šamana začíná v osudu, jež se nachází uvnitř jeho samotného, za hranicí strachu a omezení. Musí nechat zemřít ego a revitalizovat své nitro, znovu se zrodit v opuštění duchovních bran a předků.

Po přednášce bude následovat diskuze s odborníky na duševní zdraví, kdy se kromě jiného bude debatovat na téma adekvátních vlastností a kompetencí facilitátora psychedelik z pohledu šamanismu – nositelky tradice práce s psychedelickými medicínami – a západního lékařského diskurzu, který bude reprezentován psychologem a psychoterapeutem, spoluzakladatelem České psychedelické splečnosti Mgr. et Mgr. Stanislavem Milotinským.

Pakliže máte rádi hudbu a tanec, můžete se těšit, na menší jam po přednášce. Přineste si hudební nástroje!

Nyx Lopez pochází z rolnické rodiny v mexickém Michoacanu. Její rodina velmi lpěla na přírodě a na zvycích předků. Nyx byla vždy ve spojení s duchy a s duchovním světem. Ve 12 letech se setkala s bhakti jógou v ášramu v Indii, kde žila 5 let. Cítila jako své poslání býti kněžkou. Poté se učila u velké šamanky Marii Sabiny práci s medicínami.
Stala se aztéckou tanečnicí, také tanečnicí slunce a svými tanci čistí a otevírá portály mezi materiálním a duchovním světem. V Tibetu se setkala se svým dalším učitelem, mistrem Čhögjal rimponchem Namkhai Norbhu a s mistrem Maulana Kypru, kteří ji zasvětili do buddhismu, muslimského súfismu, kabaly a metafyziky. Prošla také přípravou na přirozený porod, práci s dětmi a dospívajícími.
Je „maestrou“ alternativních terapií, dynamické meditace a ajurvédy. Věnuje se také Atravez zpěvu, léčivým masážím (reiki, shiatzu, šamanské techniky, energetické čištění), ohňovým obřadům a kmenovým tancům Indů a Aztéků. Dále se zabývá zpěvem manter a šamanských písní, výkladem karet měsíčního orákula, aurickým a energetickým čištěním, meditací a očistou mysli skrze dýchání.
Akce bude v AJ překládaná do ČJ.

…………………………………………
Nyx Lopez: Šamanská cesta psychedelická
Kdy: 18. 11. 2019
Kde: Železničárů 6, Praha
Vstupenky: od 99 Kč
Facebook

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno