Otec léčil dceru konopím! Za to k ní teď nesmí a ona umírá

 

Už 50 tisíc lidí podepsalo petici na podporu otce, který čelí hrozbě vězení za to, že dával umírající dceři konopný olej, což podle něj vedlo ke zlepšení jejího stavu.

Dvouletá Rumer Rose z Austrálie je ve velmi pokročilém stádiu rakoviny, umírá, a tak se její rodiče snaží trávit s holčičkou veškerý čas a udělat jí poslední chvíle života co nejpříjemnější. Na smutný případ upozornil britský deník The Mirror.

Dívčin otec tvrdí, že její zdravotní stav vykazoval jisté známky zlepšení, když jí dával léčivý olej z konopí, který je ale v Austrálil stále zakázaný. Adam Koessler byl za tento čin zatčen a tento měsíc obviněn.

I když byl Adam propuštěn na kauci, má zákaz přibližovat se k dceři, která nyní leží na jednotce intenzivní péče, protože se její stav mezitím zase zhoršil.

Lidé vyjadřují podporu této rodině nejen na Facebooku, ale i v reálu. Petici na podporu toho, aby Adam mohl ke své umírající dceři, podepsalo už 50 tisíc lidí.

V této listině mimo jiné stojí: „Léčebné konopí je v mnoha zemích po celém světě už legalizováno. Existuje dostatek důkazů o tom, že má mnoho příznivých účinků na pacienty s rakovinou, bez škodlivých vedlejších účinků.“ Lidé vnímají jednání policie jako nehumánní a nespravedlivé.

 

Zdroj: tn.nova.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno