Otestujte dítě na přítomnost drog, vyzývají policisté. Zdarma a anonymně

Výsledek obrázku pro testy na drogy legalizaceStrážníci v Třinci začali zájemcům vydávat testy na drogy. Měly by posloužit například rodičům, kteří chtějí zjistit, jestli jejich dítě s drogami experimentuje. Test si mohou vyzvednout zdarma, anonymně a v kteroukoliv dobu na služebně městské policie.

„Sady máme uložené na dispečinku, aby byly kdykoli po ruce. V malém sáčku je kontrolní proužek, který se ponoří do skleničky s močí. Pak se proužek položí do vodorovné polohy a podle přiloženého návodu si to skutečně každý laik vyhodnotí, zda je ten test pozitivní, nebo negativní,“ vysvětluje ředitel třinecké městské policie Josef Kuźma.

Zatím si test vyzvedl jen jeden rodič, ale s přicházejícími prázdninami a rizikovějším obdobím policie předpokládá, že zájem bude narůstatVýsledek obrázku pro testy na drogy legalizace. Vyzvednout si sadu lze cela anonymně a strážníci se na žádné další podrobnosti neptají, nechtějí totiž případné zájemce odradit.

Jednorázové testy umí odhalit nejčastěji užívané drogy jako je marihuana nebo pervitin. Například v Orlové minulý rok testovali žáky na drogy přímo ve školách. V Třinci sázejí na rodiče a výsledky slouží jen pro jejich potřebu.

„Očekáváme minimálně rok testování. Pokud pak nebude o drogové testy zájem, i tak si myslím, že samotná kampaň napomohla protidrogové prevenci,“ říká nezávislý místostarosta Třince Radim Kozlovský.

 

Zdroj: irozhlas.cz, text: Iva Havlíčková

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno