Partneři Legalizace.cz: Bohempia

Založit vlastní značku s konopnou módou a vytvořit společensky zodpovědný start-up, který podpoří lokální výrobu, se po více než roce intenzivních příprav a několika letech výzkumu rozhodl Tomáš Rohal v roce 2015.

Tomáš Rohal vystudoval obor Konstrukce textilních strojů na liberecké univerzitě. Po absolvování studia se této profesi nikdy nevěnoval, protože české textilní továrny se v této době zavíraly a výroba se masivně přesouvala na východ. Značka Bohempia vloni na podzim získala více než 100 % své cílové částky na celosvětové platformě Kickstarter a označení Project We Love – během méně než dvou týdnů. Ve stejném roce značka získala ocenění v kategorii Inovace ankety Český Goodwill.

Udržitelná móda, která má styl

V nabídce Bohempia najdete stylová trička, pohodlné spodní prádlo, nepřekonatelné konopné ponožky, doplňky i praktické ručníky nebo utěrky do domácnosti. Pravou chloubou značky jsou ale bezpochyby konopné tenisky, které plní odvěkké přání: jsou funkční a mají jednoduchý, ale originální design. Jejich vývoj trval více než rok a Bohempia s nimi získala české prvenství s mezinárodně respektovanou certifikací PETA. Navíc jsou 100% vegan friendly. Vybírat můžeme z několika variant – kotníkových nebo nízkých na šněrování; nazovacích ve variantě slip-on i balerínek pro dámy. Stačí si jen vybrat!

Proč právě KONOPÍ? 10 věcí, které jste nevěděli

Konopí je vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů s poloviční spotřebou vody, a proto není nutný jeho dovoz. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž našeho životního prostředí.

  1. Konopí je jedna z prvních kulturních, cíleně pěstovaných rostlin na světě a člověk ji využívá už více než 10 000 let.
  2. Technické konopí je běžně využíváno téměř ve všech oblastech lidské činnosti – potravinářství, kosmetika, textilie, stavebnictví, zdravotnictví, automobilismus, plasty a další.
  3. Vlákno z technického konopí dokáže nahradit téměř jakékoliv jiné textilní vlákno, a proto je z něj možné vyrobit jakýkoliv druh textilu.
  4. Konopné vlákno je nejpevnější přírodní textilní vlákno a můžete z něj vyrobit produkty, které jsou funkční – od trička, mikin, džín, ponožek přes spodní prádlo, ručníky, ložní prádlo, obuv až po další výrobky každodenního používání
  5. Konopné vlákno má termoregulační vlastnosti. Má antimikrobiální a antiseptické účinky a je hypoalergenní.
  6. Konopné vlákno saje 4x více vlhkosti než bavlna.
  7. Textilie z konopného vlákna dokáže pohltit až 95 % UV záření a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly.
  8. V porovnání s bavlnou potřebuje konopí pro pěstování o 50% méně vody a o 95% pesticidů, fungicidů, herbicidů a insekticidů.
  9. Evropa nabízí ideální klimatické podmínky pro pěstování technického konopí a odpadá tak neekologický dovoz z dalekých zemí.
  10. Konopné vlákno v textilním průmyslu nabízí udržitelné, ekologické i sociální řešení problematiky světového trhu s textilem a oblečením.

Sleva pro členy klubu Legalizace

Využijte 10% slevu na nákup, kterou Bohempia nabízí všem členům Klubu Legalizace!

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno