Peru vyzývá k diskusi o legalizaci marihuany

Peru by mělo zvážit legalizaci marihuany, řekl bývalý šéf peruánské Národní drogové kontrolní komise.


Uruguay se nedávno stala prvním státem Latinské Ameriky, který legalizoval marihuanu a podporuje své sousedy, aby udělali to samé.

Bývalý ředitel peruánské Národní drogové kontrolní komise (DEVIDA) Ricardo Soberon apeloval na vládu, aby zvážila legalizaci marihuany.

Musíme otevřít debatu s ředitelkou DEVIDA Carmen Masias a peruánskou Medical School. Pojďme otevřít fórum, které se bude v první řadě zabývat zdravotními problémy a dále bezpečnostní a důsledky užití marihuany,” řekl Ricard Soberon pro zpravodajský portál Terra. Dále uvedl, že legalizace trhu s marihuanou by mohla být řešením nelegálního obchodu s drogami v Peru.

Možnost odstranění kriminálních živlů z obchodu s marihuanou – drogou, která je mnohem méně nebezpečná než ostatní drogy – je odpovědí na 50 let opakované stále stejné strategie bez výsledku,” řekl Soberon.

Soberon v prosinci tleskal uruguayskému rozhodnutí legalizovat prodej i produkci marihuany a nazval to “správnou cestou”. Později v prosinci uruguayský prezident Jose Mujica podepsal tento zákon, který přenese výrobu a prodej marihuany pod státní kontrolu.

 

zdroj: freepub.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno