Pilot nepustil ženu do letadla kvůli balíčku marihuany. Málem odletěl s jejími dětmi na palubě

Výsledek obrázku pro letiště havla wiki commonsIzraelka letěla s manželem a čtyřmi dětmi z pražského Letiště Václava Havla do Tel Avivu. Děti bezpečností kontrolou prošly bez problémů a nastoupily do letadla, jejich matka už ne. Kamery ji zachytily, jak se snaží před nástupem do letadla schovat malý balíček. Nešlo však o bombu, ale o malé množství marihuany určené pro osobní potřebu, jak zjistili přivolaní policisté. Pilot letadla ženu odmítl přepravit, a tak zůstala i s manželem na letišti. Na děti v letadle zapomněla, vzpomněla si až ve chvíli, kdy letadlo rolovalo po dráze a chystalo se odletět.

Kvůli malému balíčku marihuany pro osobní potřebu pilot odmítl přepravit cestující. Na to, že má v letadle už čtyři děti, všichni aktéři zapomněli a letadlo s nimi málem odletělo z Prahy do Tel Avivu. Přivolaní celníci potvrdili, že jde o drogy a zavolali cizineckou policii, aby se ženou vše vyřešila.

„Šlo o přestupek podle zákona o návykových látkách. Dostala tisíc korun pokutu, kterou na místě zaplatila, a tím to skončilo. Měla pouze množství pro osobní potřebu,“ upřesnila tisková mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. 

Po zjištění, že má žena u sebe balíček drog, jí pilot společnosti SmartWings zakázal nastoupit do letadla. To žena akceptovala spolu se svým manželem. Až poté, co vše vysvětlila policii, si vzpomněla na své čtyři děti, které seděly v letadle. To v tu chvíli už rolovalo po dráze a bylo připraveno odletět. 

Poté, co si žena uvědomila, že v odlétajícím letadle má děti, spojili se zaměstnanci aerolinek s pilotem a informaci mu sdělili. Ten se s letadlem vrátil po dráze k nástupnímu terminálu a děti nechal vystoupit. Následně letadlo odletělo do Tel Avivu.

Podle prvních informací měla ženu policie vyvést z letadla kvůli výtržnostem, ale tento scénář policie vyvrátila. „My jsme na palubě letadla nezasahovali a neřešili žádný incident,“ potvrdila Rendlová. Vše se odehrálo v prostoru letištní brány a žena se s manželem do letadla vůbec nedostala.

Vše proběhlo naprosto v klidu a bez jakýchkoliv problémů. Cestující s pokutou za držení omamných látek souhlasila. Tisková mluvčí aerolinek vzniklou situaci nechtěla nijak komentovat a odkázala na policii.

„Víme, že cestující byla vyloučena z přepravy a následně byly vyloučeny její děti. Bližší informace nemám, protože se vlastně nic nestalo a letiště s tím nemá nic společného,“ uvedla Marika Janoušková, tisková mluvčí Letiště Václava Havla v Praze. Výsledek obrázku pro palice legalizace

O tom, kdy rodina do Izraele nakonec odletěla, policie informace nemá. „Ženu jsme po zaplacení pokuty propustili k další přepravě. Co poté dělala, policie nesleduje,“ přiblížila Rendlová. 

Vše se odehrálo v neděli 16. července po 22. hodině večer. Pravidelný let, který měl z Prahy do Tel Avivu odletět v jedenáct hodin večer, měl nakonec zpoždění hodinu a čtvrt. Podle cizinecké policie nešlo o žádný závažný incident a vše se vyřešilo pouze pokutou.

 

Zdroj: aktualne.cz, text: Jan Menšík

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno