Piráti: Je zarážející, že jsou lidé stále stíháni za to, co jim roste na zahradě

Česká pirátská strana letos opět zúčastnila happeningu za legalizaci konopí Million Marihuana March 2015.

Piráti podpořili politickou debatu, na které vystoupili zástupci politických stran.

Podobně jako každý rok se Pirátská strana účastnila pochodu za legalizaci konopí Million Marihuana March pořádaným občanským sdružením Legalizace. „Naplňujeme tak nejen bod pirátského programu, zabývající se legislativou v oblasti psychotropních látek, ale i oblíbený mediální obraz, ve kterém jsou Piráti prezentováni jako strana dvou témat – hulení a filmů zadarmo,“ říká ironicky Ivan Bartoš, šéf mediálního odboru.

Kromě aktivní účasti v pochodu, který standardně začíná kolem oběda na Kalově náměstí, se podobně jako v loňském roce Piráti podílí na organizaci politické debaty na místě konání závěrečného happeningu, který se koná tentokrát, oproti dřívějším ročníkům, na pražské Štvanici.

Meritem všech věcí jsou informace a jejich komunikace. Podporou široké politické diskuse chtějí Piráti umožnit významným politickým subjektům, aby jasně sdělili voličům svůj názor na tento doposud zcela špatně řešený pseudoproblém. Diskuze se kromě Ivana Bartoše, šéfa pirátského mediálního odboru, zúčastní také Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL, Martin Pánek za Stranu svobodných občanů, Jan Trnka za Stranu zelených a Filip Humplík za ODS.

Projekt politické stage je podpořen prostřednictvím programu Participativního rozpočtu Pirátské strany, ve kterém všichni členové mohou přidělit svými hlasy část odpovídající prostředků, kterými strana díky úspěchům ve volbách disponuje a vrátit je tak občanům skrze veřejně prospěšné projekty. V měsíci květnu proběhlo již páté kolo tohoto způsobu financování.

Piráti dlouhodobě propagují změnu legislativy. Současná právní úprava prozatím nejen že nepřinesla léčivé konopí pacientům, ale neřeší ani zcela přirozenou cestu jeho získávání, a tou je samopěstitelství.

„Je celkem zarážející, že jsou lidé stále stíháni za to co jim roste na zahradě. Proto jako Piráti prosazujeme legalizaci konopí. Dospělý člověk by neměl být postihován za to, že má u sebe konopí či si jej pěstuje. Je prokazatelné, že konopí je méně nebezpečná psychotropní látka než alkohol, a proto by s ním tak mělo být i zacházeno. Neměli bychom z lidí dělat zločince jen proto, že si na zahradě vypěstují pár rostlin a poté si je zpracují.“ komentuje problematiku Michal Ketner, garant programového bodu  Psychotropní látky.

 

Zdroj: parlamentnilisty.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno