Po marihuaně i houbičky. Kalifornie má možnost drogu dekriminalizovat

Výsledek obrázku pro lysohlavky legalizacePsilocybin je momentálně v seznamu nejtvrdších drog. Stačí však několik podpisů a houby, které jej obsahují, budou snadno dostupné.

I přesto, že již mnoho výzkumů prokázalo, že houbičky a látka, která je činí magickými, psilocybin, nejsou zdaleka tak nebezpečné, jak zákony tvrdí, ve Spojených státech amerických patří stále mezi drogy první třídy, čili nejnebezpečnější.

Drogy v tomto seznamu nemají legálně žádné lékařské využití a závislost a z nich plynoucí násilí jsou více než pravděpodobné. U některých pacientů však magické houby prokázaly schopnost uvolňovat deprese. Mnoho pozitivních zpráv zřejmě přesvědčilo Kalifornii, aby vydala podpisové archy. Lidé se nyní musí rozhodnout, zda chtějí dekriminalizovat houbičky a papír podepíší, nebo jsou spokojeni se současným stavem.

Hlasy od lidí se začnou sbírat od roku 2018 a bude potřeba minimálně 365 880 podpisů. Zapojit se mohou jen lidé s trvalým pobytem v Kalifornii, kteří jsou starší 21 let. Pokud se získá dostatečný počet podpisů, lidé starší 21 let budou moci přechovávat, prodávat, převážet a pěstovat rostliny a houby obsahující psilocybin.Výsledek obrázku pro lysohlavky legalizace

Iniciátor Kevin Saunders tvrdí, že na něj měly magické houby pozitivní vliv. Před patnácti lety mu pomohly přestat užívat heroin. Myslí si, že houbičky mají léčivou moc a jde o přirozený proces po legalizaci marihuany.

 

Zdroj: refresher.cz, text: Matúš M.

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno