Podpořte Miroslava Koláčného v konopném procesu

Pana Koláčného asi netřeba dlouze představovat – ke konci září proběhla médii zpráva o podmíněném trestu odnětí svobody na patnáct měsíců pro něj a třináct měsíců pro jeho syna. Čím se provinil? Pěstoval čtyři rostliny konopí, aby z něj vyrobil mast pro dlouhodobě vážně nemocnou manželku. 

Většina z nás by si asi řekla „hlavně, že nemusím do vězení“ – a podmínku raději přijala. Miroslav se ovšem cítí natolik poškozený ze strany orgánů činných v trestním řízení, a především se i se synem cítí nevinní, takže se rozhodli proti rozsudku odvolat.

Reportáž České televize, rozhovor s panem Koláčným na DVTV a více informací o celém případu a možnostech podpory naleznete na webu podportemirka.cz.

Případ vyvolal poměrně velkou mediální odezvu a zajímají se o něj i zákonodárci v parlamentu – i proto lze bez nadsázky říct, že pan Koláčný se bije za všechny podobně nesmyslně perzekvované občany České republiky.

Pomoc na boj za spravedlnost

Cílem magazínu Konopí je mimo jiné ukončit nesmyslnou prohibici konopí a legalizovat pěstování, držení a zpracovávání konopí pro osobní potřebu všemi dospělými občany této země. Z toho důvodu jsme se rozhodli panu Koláčnemu pomoci, jak jen to bude možné, a jedním z prvních kroků je výzva všem lidem, kterým není toto bezpráví lhostejné, aby zvážili příspěvek formou daru na transparentní účet 123-451790267/0100.

Pan Koláčný se svým synem nikdy problémy se zákonem neměli. Zdroj: Miroslav Koláčný
Miroslav Koláčný ani jeho syn nikdy problémy se zákonem neměli. Zdroj: Miroslav Koláčný

Výdaje spojené s obhajobou a odvoláním jsou pro rodinu, kde je jediným živitelem otec, který pracuje jako masér, likvidační. Manželka pana Koláčného je totiž v invalidním důchodu, protože prodělala rakovinu žaludku a nyní trpí fibromyalgií.

Jak dodává sám Mirosla Koláčný: „Peníze použiji výlučně na výlohy spojené s právním zastupováním mým a mého syna. Současně vás musím upozornit, že se v tomto případě nejedná o získávání a shromažďování dobrovolných peněžitých příspěvků pro veřejně prospěšný účel, resp. veřejnou sbírku ve smyslu zákona č. 117/2001 Sb., ale pouze o váš dar na to, abychom mohli já a můj syn reálně uplatňovat svá práva na účinnou obhajobu před soudem v probíhajícím trestním řízení. Tento dar si tak nebudete moci mj. odečíst od základu daně podle ust. § 15 odst. 1 resp. § 20 odst. 8 zákona o daních z příjmů. Pokud budete chtít o poskytnutí daru uzavřít písemnou smlouvu nebo byste se mne rádi dotázali na další informace, nezdráhejte se mne, prosím, kontaktovat. Za jakoukoli pomoc vám budu vděčný.“

Zdroj: magazin-konopi.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno