Policie opět sklízela konopí v Ospělově, zabavila desítky rostlin

Výsledek obrázku pro dvořák magazín legalizacePolicie i letos sklízela v Ospělově konopí. Pěstitel Dvořák přitom odešel na jaře od soudu s podmínkou za minulé výpěstky, ta ale dosud není pravomocná, protože se obě strany odvolaly. Aby toho nebylo málo, v říjnu ho čeká hlavní líčení ve věci úrody z loňského roku. Letos byly zabaveny desítky rostlin, část ve stadiu sušení a část ve stadiu růstu.

„Mohu potvrdit, že proběhla domovní prohlídka a prohlídka přilehlých prostor v Ospělově. Bylo zabaveno několik desítek rostlin,“ uvedl pro Hanácký Večerník státní zástupce Ivo Černík. Zabavené rostliny nyní půjdou na odbornou expertízu, pokud by hladina toxického THC překročila limity, bude proti pěstiteli vzneseno další obvinění.

Sousedé: Jen se chce zviditelnit…

Hanácký Večerník v pondělí zjišťoval na místě reakce sousedů, kteří jsou na každoroční sklizně na Dvořákově farmě již zvyklí. „Podle mého názoru na policii čekal a těšil se na to, až přijedou. Kdyby nepřijeli, nemohl by ze sebe nadále dělat oběť systému,“ svěřil se jeden z ospělovských občanů.

 

Zdroj: hanackyvecernik.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno