Policisté sklízeli. Zadrželi několik mužů, kteří pěstovali konopí u domu

Pěstovali na zahradě domu rostliny konopí setého, a pak distribuovali marihuanu zájemcům. Kriminalisté na Přerovsku zadrželi v těchto dnech čtyři muže, podezřelé z pěstování, prodeje a distribuce omamných látek. Prvním podezřelým je třiatřicetiletý muž z Přerova, který od poloviny loňského roku do července prodával na různých místech okresu, ale i v samotném Přerově, marihuanu dalším pěti lidem.

„Jednomu ze zájemců prodal nejméně v pěti případech konopí o celkové váze jednoho kilogramu. Za gram si přitom účtoval částku od 20 do 30 korun,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vyšetřovatelé už muži sdělili obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest od jednoho roku do pěti let.

Na dvorku i na zahrádkách

Kriminalisté zadrželi v říjnu na Masarykově náměstí v Kojetíně také čtyřiatřicetiletého muže, který je podezřelý z nedovoleného pěstování rostlin, obsahujících omamnou a psychotropní látku.

„Při zadržení nebylo nutné použít donucovací prostředky a muž policii dobrovolně vydal rostliny konopí setého ve fázi růstu, ale i ty, které se už sušily. Pěstoval je na dvorku rodinného domu,“ řekla. Muži hrozí až šest měsíců vězení. Ve stejný den dopadli kriminalisté ve Stružní ulici v Kojetíně také jednatřicetiletého muže, který pěstoval marihuanu na zahradě.

„I on s policisty spolupracoval a vydal rostliny konopí setého, a to včetně pomůcek a prostředků, které sloužily k jejich pěstování. Protože ale tuto činnost prováděl ve větším rozsahu, hrozí mu až tříleté vězení,“ upřesnila mluvčí. Posledním „kolegou z branže“ je teprve dvacetiletý mladík, který pěstoval od března do srpna letošního roku rostliny konopí setého na volně přístupné zahradě za rodinným domem v Kojetíně. Na ploše 2 x 4 metry zasadil a staral se o stejný druh nedovolených rostlin.

„Kriminalisté u něj zajistili devět vzrostlých rostlin o výšce od dvou do tří metrů. Za nedovolené pěstování rostlin, obsahujících omamnou a psychotropní látku, mu hrozí až šestiměsíční pobyt za mřížemi,“ řekla mluvčí.

Zdroj: olomoucky.denik.cz

 

7 KOMENTÁŘŮ

  1. 896081 483882Aw, it was a truly great post. In concept I should put in writing related to this moreover – spending time and actual effort to manufacture a superb article but exactly what do I say I procrastinate alot and no means uncover a strategy to go carried out. 606006

  2. 175134 621617Id ought to consult you here. Which is not some thing It is my job to do! I spend time reading an article that could get folks to think. Also, numerous thanks for permitting me to comment! 827988

  3. 901914 199707Normally I do not read post on blogs, however I wish to say that this write-up quite forced me to check out and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, quite great post. 48862

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno