Politici vedou kampaň proti uživatelům drog, když nemají co jiného nabídnout

[singlepic id=641 w=100 h=80 float=left]V souvislosti s aktuálním děním na politické scéně před regionálními volbami odvysílal Český rozhlas pořad, jehož účastníky byli MUDr. Tomáš Zábranský, vedoucí pro vědu a výzkum Centra adiktologie, a plk. Jakub Frydrych, vedoucí Národní protidrogové centrály. Politici podle nich odpovídají na problémy drog, které nikdo nechce ve své městské části, neadekvátním způsobem. Děje se tak i přesto, že počet uživatelů drog nestoupá, jak uvedl Zábranský, a že nejde o efektivní opatření – jak potvrdil vedoucí protidrogové jednotky.

Celý rozhovor je k dipozici ZDE. Tomáš Zábranský se spolupodílel také na kampani v ulicích hlavního města, která upozorňuje na paradoxní přístup politiků a občanů k vybraným skupinám návykových látek. Kampaní, na které žena s ampulí prášků navrhuje, že by nechala sterilizovat feťačky a kuřačka tvrdí, že by vyškrábala dceři oči za jointa, se zabývala také reportáž České televize.

Zdroj: www.adiktologie.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno