75. narozeniny LSD | 19. 4. 2018

Pojďte s námi oslavit památný den symbolickou jízdou na kole, odpoledním sympoziem o psychedelikách, diskuzí s aktivními účastníky psychedelického výzkumu v 60.letech, sdílením vlastních zážitků na LSD a následnou afterparty.

Beyond Psychedelics pořádá akci na oslavu 75 let od objevení psychedelických účinků LSD Albertem Hoffmanem.

Den 19. dubna 1943 se zapsal do historie objevením psychedelických účinků LSD Albertem Hoffmanem, který si v tento den aplikoval LSD a při jízdě domů na kole prožil historicky první záměrnou zkušenost s LSD a započal tím unikátní epochu psychedelické historie. Letos tomu bude 75 let.

Jak se později ukáže, LSD nemá jen schopnost umožnit „vidět svět jinak“, ale skýtá obrovský terapeutický potencál. Podávalo se pacientům s traumatem, závislostmi, umírajícím pacientům ke snížení úzkosti či k navození tzv. „modelové psychózy“. LSD bylo v té době zkoumáno i na odbornících na duševní zdraví, studentech, vojácích či umělcích. Bývalé Československo se několik let poté stalo vedle Švýcarska jedinou další zemí, která oficiálně vyráběla a vyvážela do celého světa své vlastní synteticky čisté LSD. I díky tomu se stalo jedním z hlavních center psychedelického výzkumu, tisíce lidí u nás tehdy prošlo touto zkušeností.

Pojďte s námi tento památný den oslavit symbolickou jízdou na kole, odpoledním sympoziem o psychedelikách, diskuzí s aktivními účastníky psychedelického výzkumu v 60.letech, sdílením vlastních zážitků na LSD a následnou afterparty.

PROGRAM:
Cyklojízda
16:30

Přednášky
17:30-19:00
Prof. Jiří Horáček
PhDr. Petr Winkler
Mgr. Michael Vančura
PhDr. Jiřina Šiklová, CSc.
Doc. MUDr. PhDr. Kamil Kalina CSc.

Diskuze pamětníků o LSD v 60.letech
19:00-20:30

LSD historky
21:00-22:00

Afterparty
Cross Club – Mike.H, Dash, Bee You (VJ)
Centrála

Cena:
minimání příspěvek 150,-
doporučený příspěvek 300,-

Hlavní mediální partner: Magazín Legalizace

Kdy: 19. 4. 2018
Kde: Továrna, Praha
FB událost sledujte zde.

 

POŠLI TO DÁL

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno