Pozvánka na demonstraci pacientů a lékařů 3. října v Praze

Pacientský spolek KOPAC svolává demonstraci nemocných a lékařů za právo na samopěstování konopí v intencích sebepéče. Reaguje tak na neutěšenou situaci, kdy je konopí po čtyřech letech od jeho legalizace k léčbě českým pacientům stále fakticky nedostupné. Organizátoři vyzývají k občanské neposlušnosti: pokud není stát schopen zajistit konopí potřebným oficiální cestou, nesmí pacientům bránit v sebepéči a pěstování pro vlastní potřebu.

Spolek proto svolává shromáždění pacientů a lékařů, kteří nemají zákonem zaručený přístup ke své léčbě. Akce proběhne v ÚTERÝ 3. 10. 2017 od 11:30 v PRAZE 2, Palackého nám. před budovou Ministerstva zdravotnictví ČR. Pokud vám není současný stav věci lhostejný, přijďte demonstraci podpořit a šiřte informace ve svém okolí.

Program:

  • KOPAC – základní info – Hanka Vágnerová/Gabrielová
  • Jaroslav Mitlener – lékař, kterému už půl roku nefunguje e-recept
  • René Vlasák – lékař, který nemůže předepisovat konopí, i když by chtěl
  • Pavel Kurušta – „jeden za všechny“ – typický příběh pacienta
  • KOPAC – Otevřený dopis MZ, shrnutí – Hanka Vágnerová/Gabrielová

Podrobnosti najdete v události na Facebooku a na webových stránkách spolku.

Pokud věříte, že právo na samopěstování konopí by nemělo být omezeno rozhodnutím lékaře o vašem zdravotním stavu, připojte svůj podpis k petici Legalizace.cz.

 

 

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno