Practical Psychedelic Psychotherapy | Praha, 29. 11. 2019

Beyond Psychedelics Vás zve na podvečerní besedu s Dr. Friederike Meckel Fischer, lékařkou a psychoterapeutkou, která přes 10 let podávala svým klientům psychedelické látky jako LSD, MDMA, 2-CB v rámci psychoterapie individuální i skupinové.

…………………………………………………………………………..

The times of controversial discussions about psychedelics are almost over. Scientific research finds explanations for the phenomena that until now could only be observed and
described. The enormous importance of psychoactive substances becomes clear. Thankfully therapy continues to develop. But is it really only certain illnesses that need to be taken into account, and not the needs of the normal human beings who wants to expand their consciousness in order to develop their personality under controlled conditions?

A good time to talk about Practical Psychedelic Psychotherapy.

Dr Friederike Meckel Fischer worked therapeutically “underground“ for a period of about 10 years employing MDMA, LSD, 2CB and psilocybin in a controlled setting.

…………………………………………
Practical Psychedelic Psychotherapy
Where: 29.11. 2019
Price: 220 CZK / 9 EUR
To buy a ticket for this event, please visit our eshop: https://eshop.beyondpsychedelics.cz/
Facebook.

This event is FREE and recommended for participants of the weekend workshop with Dr. Meckel: Psychedelic Psychotherapy & Holotropic Breathwork (30.11.-1.12.2019).

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno