Pro sebe dělám mast na záda, pro ženu tinkturu

[singlepic id=947 w=100 h=80 float=left]BRNO – Důchodce Josef si objednal semínka marihuany, aby ušetřil za léky a drahé masáže zad. Chce se také díky konopí vyhnout bolestivým obstřikům u lékaře. Pan Josef z Brna si objednal svá první semínka marihuany, využil služby Semínka seniorům.

Bude z nich vyrábět mast a tinkturu. Stejně jako ostatní, i on se bojí postihu. Kdyby jeho domácí pěstírnu tří nebo čtyř kytek marihuany policie odhalila, hrozí mu pokuta. Jeho celé jméno se proto redakce rozhodla neprozradit.

* Proč jste se rozhodl si semínka marihuany objednat?

Vždycky jsem měl vztah k přírodě. Věřím jí víc než chemii a drahým lékům. Trpím už dlouho bolestmi zad a kloubů a zjistil jsem na internetu, že by mi marihuanová mast mohla pomoci. Našel jsem dokonce stránky, na kterých se masti z konopí prodávají. Jedna ale stojí i tři sta korun. Jsem důchodce a to si nemůžu dovolit. Tak jsem si objednal semínka a budu si mast vyrábět sám.

* Víte jak?

Na internetu je všechno, mám stažené návody a koupil jsem si i knihu, ve které je popis, jak mast ze sádla vyrobit. Je to jednoduché. Rozpustíte sádlo, nasypete do něj prášek získaný ze sušeného konopí, necháte to ztuhnout a uchováváte v lednici.

* Postihu se nebojíte?

To víte, že se bojím. Podívejte se, já jsem nekuřák, moje žena také. Měl jsem astma, nikdy by mě nenapadlo si z marihuany balit cigarety. Nejsem narkoman ani kriminálník. Jen mi vadí, že za něco, co si můžu zadarmo doma vypěstovat a vyrobit, bych měl platit velké peníze. Takže do toho jdu. I s tím rizikem, že by mohl být průšvih.

* A když na vás přijde policie?

Když mě nikdo nenahlásí, jak by na mě mohla policie přijít, jak by mě mohli vypátrat? V každém případě ušetřím, když mě nevyhmátnou. Na záda mi pomáhají i obstřiky, ale byla jste někdy na obstřiku? To je za trest, jak to strašně bolí, k doktorce bych se už kvůli zádům nevrátil. Kdyby mi marihuana pomohla, nahradila by i masáže zad. Jedna masáž stojí skoro čtyři stovky. I tam bych díky masti z konopí ušetřil.

* Víte, že policie musí konat, že tedy každé oznámení o domácím pěstování marihuany musí prošetřit?

Ať koná. Jsem přesvědčený, že dělám správnou věc.

* Kolik kytek máte v plánu pěstovat?

Kolik můžu. Pole toho nebude, nebojte se, nebudu nic sázet nelegálně mezi kukuřici, jak se to prý dělává. Myslím, že si doma zasadím tak tři nebo čtyři kytky. Možná by další čtyři mohla mít i manželka, nevím, jak se to posuzuje v takovém případě, jestli by nás počítali dohromady nebo každého hříšníka zvlášť. Manželce zase padají vlasy, víte? A četl jsem, že tinktura vyrobená z konopí by jí proti tomu mohla dost dobře pomoci. Dá se smíchat i s kopřivami, to také pomáhá. Mastičku vyrobenou z marihuany můžete použít i na ekzém. Dětem se na atopický ekzém předepisují odmala kortikoidy, hormonální léky, které mají vedlejší účinky. Kdyby je marihuanová mast mohla nahradit, bylo by to jen dobře, ne?

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – jižní Morava

Autor: Klára Kubíčková

Chcete zdarma získat semínka léčivého konopí? Více informací zde

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

1 KOMENTÁŘ

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno