Psilocybin: Nové porozumění | 17. 1. 2018 | Praha

17. ledna se v pražském kině BIO OKO uskuteční promítání dokumentárního filmu A New Understanding: The Science of Psilocybin o přelomové metodě terapie, která poskytuje úlevu smrtelně nemocným pacientům díky využití psilocybinu – psychoaktivní látky obsažené v některých druzích hub, jejíž užití vyvolává hluboce spirituální zážitky.

Snímek zkoumá, jak tato sloučenina pomáhá při léčbě úzkosti spojené s terminálním stádiem onemocnění u pacientů s rakovinou a věnuje se významu součinnosti vědy a spirituality v prvních psychedelických výzkumech. Očima nemocných, jejich blízkých, terapeutů a výzkumných pracovníků vysvětluje, jakým způsobem užívání psilocybinu v kontrolovaném prostředí pomáhá ke snížení psychospirituální úzkosti, deprese i fyzické bolesti. Léčba má za cíl pomoci pacientovi i jeho rodině s procesem umírání a přijetím smrti.

Nedávno obnovené psychedelické výzkumy opět upozorňují na schopnost psychoaktivních látek zásadním způsobem měnit naše chápání života a smrti. Jako společnost jsme již věnovali velkou pozornost léčbě rakoviny, ale jen velmi málo léčbě lidské bytosti, která na toto onemocnění umírá. Film nás seznamuje s pacienty a jejich rodinami, kteří se setkávají se smrtí skrze dovednou léčbu člověka jako celku. Pokud se nám podaří naučit se zacházet lépe s umíráním, naučíme se také lépe starat o život.

Po filmu proběhne tematická diskuze s odborníky v oblasti duševního zdraví.
Film je promítán v originálním znění s českými titulky. 

…………………………………………………………………………….

Kdy: BIO OKO 
Kde: Františka Křížka 15, Praha
Vstupenky: 120 Kč | 90 Kč (studenti, senioři, ZTP)
Sledujte událost na Facebooku. 

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno