Psychedelikatesy: Přírodní psychedelika Jižní a Střední Ameriky

Látky měnící vědomí jsou ode dávna součástí lidské kultury. V Jižní a Střední Americe stále přetrvávají zbytky tradic užívání přírodních prostředků s cílem navozovat stavy rozšířeného vědomí. Tématem přednášky budou především psychedelické látky, ale okrajově budou zmíněny i zdroje tropanových alkaloidů a další látky jako například opioidy obsažené v kůži žáby Phyllomedusa bicolor (kambo). Největší pozornost bude věnována tryptaminům obsaženým v rostlinách, houbách a živočišných sekretech. Mezi prezentovanými přípravky bude například yopo, epena, nebo ajuca. Dále budou představeny kaktusy obsahující psychedelické fenetylaminy, například San Pedro. Velká pozornost bude věnována ayahuasce a to včetně jejího výzkumu probíhajícího v České republice.

MUC. Vojtěch Cink

Vojtěch je členem České psychedelické společnosti a studuje 5. ročník všeobecného lékařství. Jeho zálibou a náplní vědecké činnosti je etnobotanika a to zejména Jižní a Střední Ameriky. Na první expedici do Jižní Ameriky se vydal roku 2009 a seznámil se s tamním fenoménem přírodních zdrojů psychoaktivních látek, kterému se dlouhodobě věnuje. V současnosti pracuje na výzkumu ayahuascy v České republice. Zabývá se nejen botanikou, ale i toxikologií a účinky aktivních sloučenin na molekulární úrovni.

………………………………………………………………………………………………………..

Kdy: 16. 12. 2018
Kde: Praha, Prostor 39
Vstupenky k dostání zde. 
Členové klubu Legalizace mají vstup za zvýhodněnou cenu 111 Kč. 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno