Psychedelikatesy: The Path | přednáška, 4. 3. 2019, Brno

The Path je americký webový seriál, vysílaný ve třech řadách v letech 2016 až 2018 prostřednictvím poskytovatele Hulu. Seriál vypráví o fiktivním novém náboženském hnutí „Meyerismu”, které v sobě nese znaky různých existujících hnutí a sekt. Kromě dalších motivů se v mytologii The Path objevuje také ayahuasca. Přednáška tyto dva fenomény – současnou seriálovou produkci a tradiční amazonský nápoj – vzájemně propojuje a kontextualizuje. Rituál ayahuascy je představen jako dvojitý mýtus, existující jak v tradiční jihoamerické kultuře, tak v současném západním myšlení. Seriál The Path, reflektující mimo jiné tradici new age, pak zastupuje právě tuto ambivalenci uvažování o ayahuasce. Jakou roli hraje v seriálu mýtus ayahuascy? Jakým způsobem je s ním v průběhu sérií pracováno? A jaký význam je těmito prostředky generován? Přednášku doplní ukázky ze seriálu The Path.

Lea Petříková je vizuální umělkyně a teoretička. Absolvovala studia v Centru audiovizuálních studií na FAMU a v Ateliéru supermédií na UMPRUM. V současné době působí jako doktorandka na FAMU, kde se věnuje projektu zaměřenému na změněné stavy vědomí ve filmu. Od roku 2016 pracuje na výzkumu uměleckých filmů produkovaných farmaceutickou společností Sandoz, v roce 2017 jí vyšla původní studie na na toto téma v odborném časopise Iluminace. Pravidelně vystupuje na mezinárodních konferencích, např. Seeking the Marvellous, UK; Beyond Psychedelics, Praha, nebo SURREALISMS: Inaugural Conference of the ISSS, USA. Více na: www.leapetrikova.com.

FB Událost
……………………………..
Kdy: 4. 3. 2019
Kde: ArtBar Druhý pád

Vstup:
155/122 Kč – dospělý/student
99 Kš – důchodce, člen CZEPS, člen klubu Legalizace

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno