Rentgen o dekriminalizaci lehkých drog

[singlepic id=456 w=90 h=90 float=left]Téma, které hýbe společností, nabídlo druhé květnové vydání publicistického pořadu Rentgen. Věnovali jsme se totiž dekriminalizaci lehkých drog v České republice. Rozhovoru se zúčastnili Hana Gajdošíková z Centra adiktologie a Robert Veverka z občanského sdružení Legalizace.cz.

Od příštího roku má platit nový trestní zákon, v jehož rámci bude upravena i část zabývající se drogami. Konopí spadá společně s psychotropními houbami do zvláštní kategorie – zákon je v případě konopí dále upraven vyhláškou, která stanovuje, že od 1.1. 2010 může osoba u sebe držet 20 gramů látky, nebo pěstovat až tři rostliny pro vlastní spotřebu a toto její konání bude hodnoceno pouze jako přestupek. O dekriminalizaci konopí a jejích okolnostech se dozvíte víc v reportáži Hanky Daňkové, v níž bude hovořit právnička Hana Gajdošíková z Centra adiktologie a Robert Veverka z občanského sdružení Legalizace.cz.

Záznam rozhovoru – stream

Záznam rozhovoru – download

Zdroj: Rádio Wave, Český rozhlas

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

1 KOMENTÁŘ

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno