Řešení řecké ekonomické krize? Prý pomůže marihuana

Statisíce nemocných v České republice tiše čekají na pomoc státu s obstaráním konopí k léčbě, místo které ale přichází jen sprosté výmluvy. Foto: High Times

Řecká vláda prý přišla na to, jak se vyrovnat s ekonomickou krizí v zemi. Podstatnou roli by měla hrát marihuana. Pro server Bloomberg to řekl ministr zemědělského rozvoje a výživy Evangelos Apostolou.

Vláda řeckého ministerského předsedy Alexise Tsiprase nabídla řešení, jak se vypořádat s ekonomickou krizí, která zemi sužuje už sedm let. Jednou částí řešení by mělo být pěstování marihuany pro lékařské účely. To tvrdí ministr Tsiprasovy vlády Evangelos Apostolou.

Podle něj už pěstitelé marihuany projevili zájem o vytvoření skleníků s konopím. Ty by stále více než 1,5 miliardy eur. Jeden velký komplex čítající 12 až 15 skleníků by mohl nabídnout pracovní místa čtyřem stovkám lidí.

Vláda by v takovém případě podle Apostoloua počítala s výdělky okolo 200 miliard eur v příštích deseti letech. V současnosti je v Řecku jedna z nejvyšších úrovní nezaměstnanosti v Evropské unii. Ta se drží už od roku 2011 na hranici 20 procent.

Podle agentury Bloomberg předloží řecká vláda do parlamentu ještě před koncem roku 2017 návrh zákona. Ministr Apostolou upřesnil, že součástí zákona nebude kompletní legalizace pěstování, nákupu a prodeje marihuany.

Zdroj: eurozpravy.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno