Semínka seniorům

Pěstuj si svobodu!

V rámci kampaně Semínka seniorům poskytujeme zdarma a proti čestnému prohlášení semínka léčivého konopí všem žadatelům/pacientům starším osmnácti let. Kampaní reagujeme na neustálé dotazy a prosby lidí, kteří hledají cesty jak získat léčivé konopí a informace o jeho dalším využití jako léku. Kromě semínek všechny zájemce o konopnou léčbu odkazujeme i na návody na pěstování, recepty na výrobu domácích léčebných preparátů a další.

Ačkoli v ČR od listopadu 2014 existuje cesta, jak léčivé konopí legálně získat, není takové konopí určeno a dostupné pro všechny. Navíc léčebné konopí není hrazeno ze systému zdravotního pojištění a jeho cena se pohybuje mezi 100-300 Kč za 1 gram. Právě kvůli nesmyslně vysoké ceně, která pacienty při odběru průměrné dávky 30g měsíčně vyjde na tisíce korun, nízkému počtu lékařů, kterým mnohá byrokratická omezení brání konopí předepisovat, omezenému počtu lékáren a dalším omezením, jež brání každému dospělému pacientovi léčebné konopí pohodlně získat, nenabízí se většině nemocným lidem jiné rozumné řešení, než si pod hrozbou možného trestního postihu konopí neznámé kvality obstarat na černém trhu. Sdružení Legalizace.cz je proto přesvědčeno, že nejbezpečnější způsob, jak konopí pro osobní potřebu získat, je samopěstováním. To považuje za právoplatný, levní a efektivní způsob, jak může každý dospělý člověk  konopí získat. Sdružení proti čestnému prohlášení a ofrankované obálce poskytne  konopná semínka všem plnoletým občanům a především seniorům, kteří se rozhodnou se konopím léčit.

Všichni dospělí lidé mají mít právo svobodně pěstovat a držet jakékoliv rostliny pro osobní potřebu, obzvlášť pokud to může zlepšit jejich zdravotní stav.

Prosíme všechny žadatele:

 • Své žádosti o semínka zasílejte pouze nedoporučenou poštou na korespondenční adresu sdružení: Legalizace.cz,  Jaromírova 18, Praha 2, 128 00
 • Není možný osobní odběr semínek z důvodu naší nerovnoměrné pracovní doby.
 • Vyřízení žádosti trvá nejméně 14 dní. Děkujeme za pochopení a spolupráci.
 • Semínka zasíláme i na Slovensko a slovenské žadatele prosíme, aby místo známky zaslali v obálce € 3 které bude sloužit na nákup známky zpět na Slovensko.

Dále informujeme:

 • Žadatel o semínka musí být starší 18 let a zaslat podepsané čestné prohlášení.
 • Prosíme všechny žadatele, aby s bublinkovou obálkou formátu alespoň A5 s nadepsanou zpáteční adresou zasílali známku nebo 30 Kč na poštovné. Podmínkou zaslání semínek je tedy ofrankovaná obálka. V jiném případě není v možnostech sdružení žadateli vyhovět.
 • Semínka, která rozdáváme, jsou směsí různých darovaných netechnických odrůd pocházejících z České republiky, Nizozemí a Španělska. Semínka jsou vesměs regulérní, ze semínek vyrostou jak samčí tak samičí rostliny. Informace o řádném pěstování naleznete na tomto odkazu.
 • Při řádném pěstování vám z obdržených  semínek vyroste léčivé konopí s vyšším obsahem THC než je 0,3%. Neoprávněné pěstování takového konopí je dle současné drogové legislativy nelegální a postižitelné. V případě jakýchkoli problémů s policií se na nás ihned obraťte. Více informací o současné legislativě naleznete zde.

Vzor čestného prohlášení najdete zde. (formát MS Office) nebo zde (ve formátu PDF pro tisk)

Leták se základními informacemi o pěstování a odkazy na zdroje informací ke stažení zde.

Kontakt:

Robert Veverka, předseda, tiskový mluvčí Legalizace.cz
mail: robert@legalizace.cz, tel.: +420 773 691 561

O akci Semínka seniorům v minulosti napsali:

 1. Magazín Legalizace – Semínka seniorům 2013
 2. Legalizace.cz – Tisková zpráva 24. 11. 2011: Rozdáváme nemocným lidem semínka léčebné marihuany
 3. TV Metropol – Semínka seniorům – Marihuana pro léčebné účely
 4. Legalizace.cz – Tisková zpráva 26.1.2011: Chcete si vypěstovat vlastní léčebné konopí?
 5. ČT1 – Sdružení rozesílá zdarma semínka konopí pro léčebné účely (video reportáž)
 6. České noviny.cz – Sdružení nabízí semínka konopí
 7. Reflex.cz – Semínka pro seniory: Marihuana legálně, tak to má být
 8. Týden.cz – Chcete se léčit marihuanou? Sdružení vám zašle semínka
 9. Metro – Tráva pro důchodce. Zvláštní akce (str. 5)
 10. MF Dnes – Léčí se konopím. Nejsou narkomani, ale důchodci
 11. StudentPoint.cz – Legalizace.cz. Sdružení s jasnými cíli.
 12. StudentPoint.cz – Zásilka dorazila! 39 semínek, návod a leták
 13. Deník Referendum – Konopná semínka mohou senioři získat poštou a zdarma
 14. Right News – Semínka seniorům
 15. Policie ČR – Sdružení nabízí semínka konopí
 16. Prague Daily Monitor – Czech association offers hemp seeds for therapeutic purposes
 17. Encod.org – Legalizace.cz offers cannabis seeds for free
 18. Blisty.cz – Semínka, senioři a legalizace