Skoncujme s válkou proti drogám !

[singlepic id=1078 w=100 h=100 float=left]VÝZVA K AKCI !! Během několika dní bychom mohli být konečně svědky začátku konce „války proti drogám“. Tato nákladná válka zcela selhala v úsilí omezit problémy s drogovou závislostí, navíc způsobila ztrátu bezpočtu životů, devastaci mnoha komunit a nasměrování miliard dolarů do násilného organizovaného zločinu.

Všichni experti se shodují na tom, že nejcitlivější politikou je politika regulace, ale politici mají strach se tohoto tématu dotknout. Během několika dní se chystá toto tabu prolomit globální komise, jejímiž členy jsou Kofi Annan a dalších pět zkušených státníků, kteří se chystají veřejně požadovat posun od prohibice směrem k dekriminalizaci a regulaci drog.

[singlepic id=1079 w= h= float=]

To může být zlomový moment, objevující se jednou za generaci – pokud dostatečné množství z nás bude požadovat ukončení tohoto šílenství. Politici tvrdí, že rozumějí tomu, že válka proti drogám selhala, ale říkají, že veřejnost není připravena na alternativu. Ukažme jim, že nejen že přijmeme zdravější a humánnější politiku, ale že ji přímo vyžadujeme. Připojte se k této petici a sdílejte ji se všemi – pokud dosáhneme milionu hlasů, bude osobně doručena globální komisí světovým vůdcům.

Text petice: Žádáme ukončení války proti drogám a prohibičního režimu a posun směrem k systému, založenému na dekriminalizaci, regulaci a vzdělávání. Současná 50 let stará politika selhala, podporuje násilný organizovaný zločin, ničí životy a stojí miliardy dolarů. Je načase přejít na humánní a efektivní přístup.

 

Zdroj: avaaz.org

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno