Stop krimi thrilleru! Více demokracie, méně strachu!

[singlepic id=950 w=80 h=100 float=left]Německá konopná asociace se svou peticí „Dekriminalizujte uživatele konopí“ německému parlamentu dokázala mobilizovat největší počet příznivců alternativní drogové politiky za poslední léta.

Během šesti týdnů se na webovch stránkách německého petičního výboru zaregistrovalo 21 309 osob a veřejně podepsalo petici iniciovanou Georgem Wurthem, mluvčím DHV (Německý konopný svaz). Navíc další zatím přesně neznámý čtyřciferný počet lidí podepsalo papírovou verzi, která byla předána parlamentu. Sběr podpisů v Německu i zahraničí bude pokračovat i v následujících měsících až do konce petiční procedury.

Toto je oficiální text Petice:

Německý parlament by měl ustanovit změny zákona o drogách a konzistentně dekriminalizovat přečiny spojené s užíváním konopí (držení, nabývání a pěstování malého množství) v Německu.

Jelikož víme, že v Německu jsou miliony uživatelů konopí a známe výsledky nedávno publikované reprezentativní studie provedené společností pro výzkum veřejného mínění EMNID, ve které se většina lidí vyslovila pro liberálnější přístup v zákonech o konopí, dal by se očekávat i větší počet podpisů. Hlavním důvodem uváděným mnoha lidmi, kteří petici nepodepsali, ačkoli byli jasně pro, byl strach z pronásledování.

Stát, který pěstuje atmosféru strachu z uplatňování základních demokratických práv svých občanů, si tím dává velmi ubohou vizitku.

Zodpovědní politici by měli pozorně vnímat fakt, že se lidé obávají podepisovat petici kvůli strachu z toho, že skončí v databázi orgánů činných v trestním řízení a potenciálně se mohou stát obětmi domovních prohlídek. Tímto způsobem tak konopná prohibice nepoškozuje pouze jednotlivce, ale také demokratický systém jako celek.

Po dobu přezkoumávání petice parlamentem (6-12 měsíců) mohou všichni světoví občané zasílat „podpisy na papíře“ do německého Bundestagu a podpořit petici. Náš formulář stahujte zde:
http://cannabispetition.de/Unterschriftenliste.pdf

Více informací o petici (v němčině):  www.cannabispetition.de

… a o kampani: „Konec krimi. Konopí je normální.“  http://hanfverband.de/index.php/themen/drogenpolitik-a-legalisierung/1330-schluss-mit-krimi-cannabis-normal

Kontakt:

Deutscher Hanf Verband
Georg Wurth
Rykestr. 13
10405 Berlin

Zdroj: http://hanfverband.de/index.php/nachrichten/aktuelles/1413-stop-the-crime-thriller-more-democracy-less-fear

Překlad: Michal

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno