Tématický blok MarihuanaCon na festivalu konspiračních filmů v kině AERO

[singlepic id=935 w=80 h=100 float=left]Ve dnech 3 až 5. března se v kině Aero uskuteční další ročník festivalu konspiračních filmů Cinema Conspiracy věnující se chorobným náhledům skutečného světa. Uvede manipulativní filmy, které jsou typické tím, že automaticky předpokládají spiknutí mocných nadnárodních korporací, mimozemských civilizací, nadpřirozených bytostí či světových náboženství. Tyto filmy působí díky rychlým obrazovým kolážím jako nevyvratitelné pravdy a při tom spojují nespojitelné. V minulosti festival aktualizoval témata jako například 11. září, Tajné vesmírné projekty nebo Manipulace víry. Tento rok se Cinema Conspiracy bude věnovat lokální České konspiraci a tématu drog v tématickém bloku MarihuanaCon.

„Protože milujeme svoje diváky a chceme jim pomáhat v jejich orientaci v již příliš komplikovaném světě – připravili jsme na letošní rok silnou směsici filmové konspirace v podání nových tematických bloků,“ uvádí utajený duchovní vůdce festivalu.

Milujeme Vás a pomáháme Vám

Blok Česká konspirace uvede snímky duchovního uskupení Vesmírní lidé, jejichž učení hlásá, že blízko země se pohybuje Velká vesmírná flotila pod vedením Aštara Šerana. Krátké výchovné filmy z produkce Vesmírných lidí upozorní diváky na nutnost ubránit se zlu a budou uvedeny jako předfilmy. Během Festival konspiračních filmů budou diváci mít možnost zhlédnout snímky Prasečí chřipka je nástroj ještěrů k očipování lidí (ČR 2010), Výpovědi bývalých zaměstnanců americké armády o deaktivaci atomového arzenálu raket mimozemšťany (ČR 2009) a Nebesa lidem – Nebe lidem – situace lidstva na planetě Zemi (ČR 2008).

MariuhanaCon

Další tematický blok MariuhanaCon podrobně prozkoumá aktuální démonizaci užívání marihuany. Snímek Tráva – dějiny hulení (Grass, USA 1999) prozkoumá vývoj přístupu americké společnosti ke kouření této aromatické byliny; Vládci konopí (Emperor of Hemp, USA 1999) naopak odkryjí, kdo profituje na ilegálním obchodu s konopím a co znamená, když je konopí v některých zemích legálně prodáváno. Filmová agitace Tráva způsobuje šílenství (Reefer Madness, USA 1936) může být vhodným výchovným filmem pro odvykání kouření marihuany a v němž se dozvíte o dosud utajovaných účincích, jimiž je úplná ztráta myšlení a bezohledné rodičovství.

A další…

Cinema conspiracy ale samozřejmě uvede mnohem více. Z programu můžeme zatím prozradit snímek Perverzní průvodce filmem (Pervert’s Guide to the Cinema, VB 2006), který představí konspiraci psychoanalytiků z úst filozofa Slavoje Žižka, který vidí i v dětských filmech s květinami odhalené vagíny, a provede diváky americkou kinematografií, aby je přesvědčil o světovém spiknutí falocentrismu.

Anonymy

Doprovodnou akcí bude ojedinělá výstava anonymních dopisů, která bude zveřejněna pouze po dobu konání festivalu. Přijďte se podívat na doposavad utajované reakce diváků, kterými pravidelně zásobují neznámí autoři různé kulturní instituce a tím vytvářejí unikátní sbírku důkazů o odvrácené straně lidové tvořivosti.

CINEMA CONPISRACY
3. – 5. března 2011
kino Aero

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=n0-tA88EVbk

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno