Univerzita Palackého v Olomouci udělila čestný doktorát českému vědci za výzkum tělu vlastních kanabinoidů

[singlepic id=640 w=100 h=80 float=left]Lumír Hanuš pracuje na Hebrejské universitě v Jerusalémně, kde v 90. letech izoloval tělu vlastní kanabinoid, anandamid. Tento objev otevřel nové možnosti výzkumu léčebných účinků konopí. Hanuš ve své práci navázal na tradici výzkumu kanabinoidních látek na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde byly již v 50. letech prokázána účinnost konopí na kožní a jiné problémy. V současné době je účinnost konopí sledována u desítek lékařských diagnóz, a to zejména v oblasti neurologie a terapie zaměřené na tišení bolesti.

Informace o léčebném využití konopí a legislativním postupu v České republice najdete na stránce parlamentního semináře o léčebném využití konopí v České republice, který proběhl v dubnu 2010 v Praze.

Rozhovor s Lumírem Hanušem publikoval například zpravodajský server IDNES.

ZDROJ: UPOL

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno