V Mexiku byl zastřelen člen štábu natáčejícího seriál o narkomafii

Nedaleko mexické metropole byl zastřelen spolupracovník štábu natáčejícího seriál Narcos o latinskoamerických drogových klanech. Carlos Muňoz, který pracoval pro americkou internetovou filmotéku Netflix, zemřel ve chvíli, kdy vyhledával vhodné lokality pro exteriéry seriálu. Informoval o tom deník El País.

Muňoz byl podle deníku zkušeným spolupracovníkem amerických filmových společností a znalcem poměrů v Mexiku, kde v řadě regionů působí mocné drogové gangy.

Zastřelen byl na předměstí města Temascalapa nedaleko hlavního města Mexiko, kdefotografoval místa, která ho zaujala pro natáčení seriálu líčícího osudy někdejšího krále drogového podsvětí Pabla Escobara. Tento region je znám vysokou zločinností, kterou mají většinou na svědomí organizované skupiny.

Carlos Muñoz Portal

Mexické úřady ke zločinu neuvedly žádné podrobnosti.

Muňoz vyhledával natáčecí lokality více než deset let a podílel se například na vzniku dosud poslední bondovky Spectre, akční série Rychle a zběsile či filmu Sicario: Nájemný vrah, pojednávajícím o převozu drogového bosse z mexické věznice do USA.

 

Zdroj: echo24.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno