V ženském klášteře v Ugandě objevili 40 arů s marihuanou

[singlepic id=646 w=100 h=80 float=left]Ve jménu božím s dobrým úmyslem pěstovaly jeptišky z kláštera v ugandském kraji Masaka pole s marihuanou. Drogu prý neměly pro vlastní potřebu, ale pro léčebné účely. A neléčily marihuanou lidi, nýbrž různá hospodářská zvířata, zvláště vepře. Zjistila to ugandská policie, která případ prošetřuje.

Zatím byli zatčeni jen světští zřízenci kláštera, jeptišky byly ušetřeny, ačkoli i je policisté z Masaky zpovídali.

„Jeptišky jsme vyzpovídali jen proto, že pole s marihuanou bylo součástí kláštera. Zatčeni byli zatím jen dva zřízenci. Propustili jsme je později na kauci,“ potvrdil BBC policejní velitel z Masaky Emmanuel Muhuirwe.

Jedna z jeptišek pak prý ugandským médiím sdělila, že pole o rozloze jednoho akru (asi 40 arů) sloužilo k pěstování léčivých bylin pro prasata.

Zdroj:  www.novinky.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

3 KOMENTÁŘŮ

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno