Vězeň si během propustky založil marihuanovou plantáž

Španělská policie zničila doposud největší odhalenou venkovní plantáž marihuany v zemi. A jejího majitele nemuseli policisté hledat dlouho, seděl ve vězení.

Mluvčí ministerstva vnitra Federico Pozuelo uvedl, že 47letý Španěl zakoupil tříhektarový olivový háj a dojednal pěstování marihuany v době, kdy měl propustku z vězení. Vězeň spoléhal na 59letou asistentku z Litvy a pět zaměstnanců, kteří se starali o 75 tisíc rostlinek konopí, jejichž váha byla pět tun a hodnota pět milionů eur (135 milionů korunMezi olivovníky).

Podle policie byly na plantáži mezi stromy olivovníku zasety speciální rostlinky, které vyrostou do výšky pouhých 40 centimetrů a vypadají spíše jako obyčejný plevel než jako běžné vysoké keře marihuany. Rostlinky byly napojeny na sofistikovaný zavlažovací systém.

Policie provedla na plantáži razii ve chvíli, kdy začala sklizeň a v budově na farmě se sušilo 5 tisíc rostlinek. V budově byla také tajná laboratoř a balírna. Farma byla obklopena hnojem a odpadky, které měly maskovat charakteristickou vůni rostlinek.

 

Zdroj: tyden.cz

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno