Záblesky psychedelik | 15. 3. 2018, Praha

Jakou roli hraje v psychedelickém zážitku naše osobní historie a co s touto zkušeností uděláme? Jaká rizika s sebou práce s rozšířenými stavy vědomí přináší a jak je úspěšněji integrovat? Jakou roli hraje set a setting včetně historických i osobních dat? Kdy fungují jako spouštěč transformativního procesu, který označujeme jako psychospirituální krize? Nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi spolu s klinickým psychologem a psychoterapeutem Michaelem Vančurou na jedinečné večerní přednášce v prostoru DUP39.

Prezentovány budou zkušenosti z dlouholeté terapeutické praxe s klienty, kteří si prošli náročnou psychedelickou zkušeností a psychospirituální krizí. Po přednášce bude následovat diskuze s publikem. Přijďte se zeptat na cokoliv, co vás k tomuto dlouho opomíjenému tématu zajímá. 

„Zkušenost není to, co se člověku stává. Je to to, co člověk udělá s tím, co se mu stane”. – Aldous Huxley.

Mgr. Michael Vančura vystudoval FFUK, obor klinická psychologie. Následně pracoval v psychiatrické léčebně Dobřany a Horní Beřkovice, v komunitě pro léčbu neuróz v Lobči. Od roku 1983 v Denním socioterapeutickém sanatoriu pro lidi s psychotickým onemocněním (DSS) při Pražské psychiatrické klinice. Změna fokusu na prevenci psychiatrické hospitalizace vedla v roce 1991 k založení krizového centra RIAPS, kde byl první čtyři roky po jeho založení ředitelem. Jednou z důležitých zkušeností, která mohla být realizována díky lůžkovému oddělení RIAPSU bylo rozpoznání efektivity krátkodobých hospitalizací u lidí procházejících psychospirituální krizí. Po odchodu z RIAPSu v r. 1998 je psychoterapeutem v soukromé praxi. Nabízí zejména PBSP terapii/Pesso Boyden Psychomotorická Psychoterapie/ a holotropní dýchání. Zájem o rozšířené stavy vědomí a o cesty, které k těmto stavům vedou, hypnózu, holotropní dýchání atd., jej nasměroval k tématu psychospirituální krize a k založení organizace DIABASIS. V této organizaci od roku 2003 zastává funkci předsedy a současně zde pracuje jako psychoterapeut. V rámci Diabasis je odpovědný za projekt pro studenty FFUK, kterým organizace poskytuje po 4 roky výběrovou přednášku na téma Úvod do transpersonálního myšlení. Dále spolupracuje s psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích a zprostředkování pomoci hospitalizovaným lidem, u nichž je rozpoznán soubor příznaků psychospiritální krize. Předává informace o psychospirituální krizi na pracovištích, kde je o téma zájem.

………………………………
Sledujte událost na Facebooku. 
Kdy: 15. března 2018
Kde: DUP 39
Vstupné: 144 Kč / 111 Kč (studenti, ZTP)

 

 

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

1 KOMENTÁŘ

  1. PROSÍME MIKROFONY, ASPON 2, NEKTERI LIDE HŮŘE SLYŠÍ, DÁLE AŤ SE MOHOU PTÁT.
    IVETA HEIMOVÁ, DOBROV spiritualni VELVYSL MIRU, PREZIDKANDIDÁTKA.

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno