Žena pěstovala konopí jako lék, nelze ji trestat, definitivně rozhodl soud

[singlepic id=578 w=100 h=80 float=left] Krajský soud v Táboře potvrdil zprošťující rozsudek překladatelky Libuše Bryndové obviněné z výroby drog. Žena konopí pěstovala jako lék. Proti tomuto rozhodnutí okresního soudu v Táboře z února letošního roku se odvolala státní zástupkyně. Vyšší instance však zproštění viny Libuše Bryndové potvrdila. Verdikt krajského soudu v Táboře je pravomocný. Lze ale ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

„Jmenovaná je zproštěna obžaloby v celém rozsahu pro oba skutky,“ řekl Krejčiřík. Třiapadesátiletá Bryndová byla odsouzena v červenci 2008 k podmíněnému dvouměsíčnímu trestu za pěstování marihuany. A to i přes její tvrzení, že rostlinu využívala na léčení astma. Odvolací soud následně zrušil dvouměsíční trest, ale zrušení viny se Bryndová dočkala až letos v únoru. Proti tomu se ovšem ke krajskému soudu odvolala státní zástupkyně.

Bryndová si z marihuany vyráběla mast a výtažky rostlin také inhalovala.

Trestní stíhání začalo na základě televizního pořadu, v němž překladatelka vystupovala jako pěstitelka konopí. V letech 2006 a 2007 vypěstovala na svém pozemku ve Zlukově na Táborsku nejméně 29 rostlin konopí. Hodnota psychotropní látky v rostlinách překračovala povolenou hranici 0,3 procenta. Vypěstované konopí obsahovalo celkem přes 26 gramů účinné látky.

Zdroj:  www.lidovky.cz

Další články na toto téma:

Táborský soud zprostil viny pěstitelku konopí Libuši Bryndovou

Libuše Bryndová plakala štěstím. Je nevinná

Táborský krajský soud osvobodil „konopnou mastičkářku“

Verdikt: pěstovat konopí jako lék se smí

POŠLI TO DÁL
Legalizace.cz
Spolek Legalizace.cz je nestátní nezisková organizace, která usiluje o reformu české drogové legislativy, se zaměřením na konopí. K dosažení tohoto účelu organizujeme kulturní a vzdělávací akce, realizujeme informační kampaně, konáme lobby a zaměřujeme se na aktivity vedoucí ke snižování rizik spojených s užíváním a získáváním konopí z černého trhu. Dále provozujeme tento portál, provádíme tematický media monitoring a překládáme zahraniční články pro české publikum. Pokud vám přijde naše práce smysluplná, budeme rádi za jakoukoliv z forem podpory spolku.

1 KOMENTÁŘ

DISKUZE K ČLÁNKU

Vložte prosím komentář!
Vyplňte prosím své jméno